..kedy muž naozaj miluje?

Mám pocit, že v dnešnom zaláskovano - nezaláskovanom svete je táto téma stále aktuálna. Nie len pre ženy, veď sám muž má občas pochybnosti o svojich vlastných pocitoch. Tak prečo sa nad tým všetkým spolu nezamyslieť. ..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (80)

Niekedy sa stačí prejsť po najbližšej ulici a uvidíte páriky od výmyslu sveta. Vysoký, nízky, bledý, tmavý, či jemne mixnutý človek s podobne vyzerajúcou osobou opačného pohlavia. Tak akosi je to pravda, že tak ako sa po čase majiteľ začne podobať na svojho psa, aj dvaja zamilovaní sa príjemne pretransformujú akýmsi nezvyčajným spôsobom do rovnakej podoby. Nemusia ani zmeniť pohlavie, stačí, že sa začnú rovnako smiať, pohybovať, a ich črty tváre sú si zrazu tiež tak veľmi podobné. A možno už predtým boli, len teraz si to všímam viac keď si ich oboch naraz obzerám. Áno bola, a je to moja dávna záľuba pozorovať ľudí. Veľa vecí totižto o osobe zistíte len obyčajným zameraním sa na detaily. Ale nemajte strach, som zdravá ;) Odtiaľ potiaľ, a možno ďalej. Len vráťme sa k podstate...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kedy muž naozaj miluje?

Veľakrát to nie je práve vtedy keď vám hovorí: „ľúbim ťa..“ Ale keď vstane v noci kvôli vám a ide rozospatý na druhý koniec mesta aby sa vám po ceste z roboty nič nestalo. Nie vtedy keď hovorí, že bez vás nemôže žiť...ale vtedy keď sa obetuje len kvôli tomu aby si s vami pozrel nudné divadelné predstavenie, koncert, alebo film, ktorý ho v podstate absolútne nezaujíma. Nie vtedy keď povie urobím pre teba prvé aj posledné....ale vtedy keď vás pozná lepšie ako vy poznáte samé seba a je ochotný kvôli vám hoci vyčerpaný - zostať vonku po smene. Keď vie čím vás rozosmeje, keď vie čomu sa treba vyhnúť, keď sa dokáže prispôsobiť, vie kedy treba nenápadne zmiznúť, a keď vie čo vás dokáže urobiť šťastnou. Nie vtedy keď vám narýchlo po ceste z roboty kúpi na benzínke kyticu ruží, ale keď kvôli vám ide na pole aby vám utrhol slnečnicu, ktorú milujete. Nie vtedy keď vás zahrnie majetkom, ale keď vás objíma hoci mu hovoríte aby zmizol z vášho života. Práve vtedy keď ho posielate preč zostáva. Keď plačete neodchádza. Nie keď hovorí akú má krásnu ženskú pri sebe, ale keď vás ráno nenamaľovanú nosí na rukách z postele. Nie vtedy keď sa pre pokoj v rodine s vami neháda, ale vtedy keď sa snaží o každom probléme rozprávať. Miluje vás keď je ochotný kvôli vám prísť aj na koniec sveta, zabudnúť občas na seba, a robiť veci, po ktorých vaše srdce lieta, a vy sa cítite opäť ako malé zamilované dieťa. Obetuje spánok, a občas zabudne na celý svet len aby s vami mohol stráviť tú jedinú hodinu ktorá mu cez deň zostala. Nie preto čo máte na sebe, ale pre to aká ste. Miluje vás jednoducho vtedy keď máte pocit, že neexistuje žiadne keby. Keby som mohol, keby si bola, keby sa dalo.... Iba vy a on. Vaša láska, ktorá nemá žiadne stehy. Bola, je a bude stále rovnaká, bez zmeny. Aj keď vekom pribudnú vám vrásky, a možno hlučné vnúčatá. 

SkryťVypnúť reklamu

Ak ste ho v tomto opise našli, držte sa ho silnejšie ako kliešť, lebo to je ten starodávny typ muža, ktorý vie...a pri ktorom časom s úsmevom na tvári rada zostarneš.

Ale aby to nebolo len tak milé ženy, ani vy by ste nemali byť bez ozveny. Milujte, rešpektujte, nepodozrievajte, podporujte, ľúbte, robte ho šťastným, a on od vás už neujde. Ak miluje tak on, milujte ho aj vy rovnako. A nikto z vás nemusí dokonca toho druhého ani vlastniť, stačí, že váš vzťah je vám obom tak veľmi vlastný.

Vy len ste a on s vami, a spolu ste sa rozhodli ísť za snami.

Šťastnú cestu plnú rozdielov, a kopce starodávnej lásky. :)

SkryťVypnúť reklamu
love without boundaries
love without boundaries (zdroj: pin.)

P.S. Muži (a ženy) je to naozaj jednoduché...nemusíš byť ani romantik, stačí keď vidíš občas viacej druhých ako seba, a záleží ti na tom čo druhým okolo teba jednoducho treba.

Dominika Dongova

Dominika Dongova

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  412
  •  | 
  • Páči sa:  8x

Darujem ti krídla, a jediné čo si želám, vidieť ťa lietať. #domideeblog Zoznam autorových rubrík:  pre tebalebo láskaenglish poems

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu