tranquillité

"Tranquillité" alebo pokoj je univerzálne známe slovo. Kdekoľvek kde toto slovo použijete vás pochopia, a vo veľa prípadoch aj nejakým spôsobom zareagujú (väčšinou pokojným:).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu
(zdroj: by Georgi Ruley)

Či už je to v ´rapovom´ svete, kedy chalan vo vyťahaných gaťoch dobehne medzi skupinku chlapcov s veľavravným úsmevom na tvári, zodvihne dva prsty (ukazovák a prostredník), a zareve podfarbeným tónom „peace!" Všetci sa v tom momente začnú tľapkať po chrbtoch, a je im fajn.

Iný druh pokoja sa odohráva pri bitke súrodencov, keď matka vstúpi do ich „mužnej hry plnej hormónov," a povie, že teda stačilo a „bude tu pokoj!"

Inak to nie je ani počas omší. Tu sa rozdáva pokoj na počkanie. „Peace be with you vs. pokoj s tebou" putuje z dlane do dlane - z ruky do ruky, z človeka na človeka.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pokoj, tak známe, a predsa stále menej využívané slovo. Napriek tomu chceme všetci pokoj. Či už po práci, od priateľov, na relax.

Pokoj? Evokuje vo mne silnú energiu, aj keď bez energetických nábojov. Pokoj je super, hlavne v rodine.

A chcela som ešte jednu krásnu myšlienku, že: „come in peace, but prepare for war"

Dnes ďakujem múdrym knihám za myšlienky, ľudom za akceptovanie mojich pokojných dní, rodine za pokoj na diaľku, a tebe posielam pokojný deň plný šialeností.

Dominika Dongova

Dominika Dongova

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  412
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Darujem ti krídla, a jediné čo si želám, vidieť ťa lietať. #domideeblog Zoznam autorových rubrík:  pre tebalebo láskaenglish poems

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu