"woman is made, not born"

alebo "Vyrobená pre mňa?" Dnes je to tak, že nie prirodzenosť - nie realita, ale upravenosť, zdokonalenie a "vytvorenosť" sa stavia na piedestál. Pripadá mi to, akoby svet stvoril obrovskú továreň na ženy. Presne vymerané rozmery, farba vlasov, obvod poprsia, a dokonalá tvár s veľkými očami. A muži len kupujú, obzerajú, skúšajú, a preberajú medzi kým iným, ako medzi nami dievčatami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu
(zdroj: google.com)

Bola streda, a ja som sa prechádzala po nákupnom centre, tešila sa a bola milo prekvapená, že ženy okolo mňa sú všetky tak dokonalé a perfektné. A práve vtedy mi prišla na um myšlienka z jednej anglickej knihy (z ktorej som mimochodom čerpala materiál na bakalársku prácu) názov si už nepamätám. Bolo tam napísané: "Woman is made, not born." ( V preklade: "Žena je vytvorená, nie narodená/zrodená.")

A keďže aj ja som žena, a rovnako ako vy hľadím na svet okolo seba každý deň, preto mi nedá nesúhlasiť s autorom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Všade kam dnešná žena zameria svoj pohľad vidí IDEÁL. To ako by mala vypadať, ak chce získať srdce toho krásneho svalovca z baráku oproti, alebo zbaliť toho chutného otecka s kočiarom (na ktorého mimochodom čaká už jedna pravá doma - ale oni ti budú tvrdiť, že za svoje šťastie sa oplatí bojovať a to za každú cenu) je napísané všade kam sa len pozriete, v každom časopise, jednoducho na každom kroku vo svete.

Preto moja kúp si make-up na rohu, nechty daj spraviť za "dvacku" na druhej strane ulice, nezabudni kúpiť permanentku do fitka, a plastiku si objednaj od profíka. Prsia ti určite ovísajú, a ak nie no nechcela by si mať väčšie? A to, že ti budú pri spaní prekážať, tak to už nerieš. Čo tie faldy na bruchu? Nestačí keď ti poviem, že ´cica nežer?´ A keď zas budeš po čase vychrtlá, tak ti len poviem anorektička drahá to kilečko naviac naber ešte. Nos? Sprav si ho rovnejší. Pery? Tie úzke už dnes neletia - napichaj botox, a hneď budeš ako kočka odvedľa.

Skryť Vypnúť reklamu

Na prvé rande sa nahoď čo najlepšie, nehovor toto - hento tiež nie, vlastne len počúvaj, a tvár sa, že sa zaujímaš. Na WC nebuď dlhšie ako 3 minúty, aby si nemyslel, že tvoj žalúdok je napnutý, a všetky tie veci sa dejú dokopy. Prosím ťa drahá kontroluj sa, a hlavne daj sa dokopy. Chovaj sa ako dáma, potom kuchár, a ľahké dievča zároveň. Aby sa chlapcovi zdalo, že sa mu splnil jeho dávny sen. Že aj ty snívaš? To nikoho netrápi. Nech ťa to preto milá moja neskôr neprekvapí. Že vzťah nevyšiel? Nájdi si za neho náplasť okamžite, lepšie teraz ako nikdy, nečakaj preto ani jeden deň.

Urob toto, zmeň hento, zbav sa tohto, a buď touto.. že všetko si spravila, a stále nič? Poradia ti, že máš byť originál, a nie lacný gýč.

Skryť Vypnúť reklamu

A potom zas odznova...

...že si sa stratila? nezúfaj... čo takto byť "iba a len" zas svoja?

pekný deň všetkým narodeným ženám

:)

Dominika Dongova

Dominika Dongova

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  412
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Darujem ti krídla, a jediné čo si želám, vidieť ťa lietať. #domideeblog Zoznam autorových rubrík:  pre tebalebo láskaenglish poems

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu