Písala mi JaMaNa

Písala mi JaMaNa. Zjavne ju zaujal môj prvý článok "Ako som kandidoval do mestského zastupiteľstva", keďže sa rozhodla naň v diskusii reagovať. Niežeby som býval JaMaNu poznal. Bral som ju len ako ďalšiu z masy internetových anonymov, ktorí v sebe nemajú ani toľko charakteru, aby sa pod svoj výplod podpísali. Jej „príspevku" som pôvodne ani nevenoval pozornosť, vlastne som ho dosť odignoroval ako niečo, nad čím len mávnete rukou a život ide ďalej. Konkrétne mi odkázala toto: „Tak teraz som na pochybách, kto je väčši ***** - či Karel Gott, či ty, alebo ten, kto zahlasoval za tvoj článok...." (Týmto pekne pozdravujem tých 39 čitateľov, ktorým sa môj prvý článok páčil :) )

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Vravím, život by šiel pokojne ďalej a vôbec by ma netankovalo kto, alebo čo tá JaMaNa je, keby mi včera môj kamarát so zmyslom pre detail nenapísal, nech skúsim kliknúť na nick pod týmto príspevkom. Pravdupovediac, netušil som, že sa na ten nick dá kliknúť a okrem anonymného „mena" zistiť o autorovi príspevku niečo navyše. Zrejme to netušila ani JaMaNa, ináč by si nedávala námahu s prehadzovaním slabík v jej zaužívanom nicku, ktorý pôvodne znie janama. Janama ako Jana Machová.

Oči mi šli vypadnúť z jamiek, keď sa mi po kliknutí na nick objavil profil používateľa Jana Machová. Osobne poznám len jednu Janu Machovú. Nechelo sa mi priveľmi veriť tomu, že tou „diskutujúcou" so sarkasticko-agresívnym slovníkom je bývalá gymnaziálna profesorka informatiky a v súčasnosti vedúca Odboru informatizácie a grantov na MsÚ v Michalovciach RNDr. Jana Machová.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Chcel som sa vyhnúť akejkoľvek pochybnosti, aj keď fakt, že používateľ JaMaNa bol zaregistrovaný len štyri minúty pred uverejnením diskusného príspevku, nikdy predtým ani potom do žiadnej diskusie neprispel, dáva tušiť, že trafená hus len potrebovala rýchlo zagágať a vypustiť čo najskôr paru. Istotu, že to naozaj bola tá Jana Machová nikdy mať nebudem, rovnako ako žalúdok pýtať sa jej na to osobne. Napriek tomu som sa zahral na investigatívneho novinára a pokúsil sa nájsť niečo, čo mi potvrdí spojitosť JaMaNy s pani doktorkou. :) Keďže na stánke Infovek je verejne prístupné ICQ číslo pani doktorky, po jeho zadaní mi úplne „šokujúco" vyskočila prezývka janama a meno Jana Machová.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže asi tak. Môžeme sa len domnievať, aká lichôtka si od admina vyslúžila tých päť hviezdičiek. Somár, ani debil to však zrejme nebol.

Hodné povšimnutia je, ako rýchlo „diskutujúca" prevzala ten chronický zvyk všetkých anonymných diskutérov: začala mi z voleja tykať! Z úkrytu "sofistikovanej" prezývky :) prešla rovno k súdružskému tykaniu.

A teraz konečne trochu pateticky a vážne. Ak som v prvom článku písal o tom, že mesto nemá byť v prvom rade zamestávateľom pre pár úradníkov, ale malo by načúvať ľuďom a riešiť ich reálne problémy, tak lepší dôkaz ako tento diskusný príspevok vám neviem ponúknuť. Ak sa pravá ruka primátora zmôže iba na takúto zbabelú a urážlivú reakciu, hovorí to len o tom, že nežijeme v meste ale socialistickej monarchii, kde sa s iným názorom ako väčšinovým veľmi neráta. A tiež o tom, že som zrejme nepísal úplne od veci, ak to pani doktorke stálo za to. ;)

Jordán Dorič

Jordán Dorič

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kandidát do MZ mesta Michalovce. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu