reklama

Koaličných sedem a dôležitosť fašistov

Dnes sa mala uskutočniť parlamentná schôdza o vyslovení nedôvery premiérovi Ficovi. Neuskutočnila. Okrem iného aj preto, že koalícia nevie napočítať do sedem a zvyšuje váhu fašistov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)
Obrázok blogu

Denník SME dnes v minúte po minúte o 10:02 napísal: Predseda parlamentu Andrej Danko otvoril mimoriadnu ôsmu schôdzu. Pri úvodnej prezentácii poslancov sa zaevidovalo iba 56 členov snemovne, kým minimum je 76. V sále nebol dostatok opozičných poslancov. Vládni poslanci prišli, ale prezentovali sa len toľkí, koľko chýba opozícii hlasov na to, aby parlament mohol rokovať.“

Ale nie je to tak.

Koaličníci tvrdia, že opozícia má byť v parlamente do nohy a koalícia dodá len ten zvyšok, aby bol parlament uznášaniaschopný. Pri úvodnom zisťovaní počtu prítomných o desiatej hodine sa však prezentovali len šiesti koaliční poslanci – dvaja zo Smeru (Glváč, Raši), jeden z SNS (Danko), dvaja z Mostu (Gál, Jakab) a jeden zo Siete (Hrnčiar). Nech počítam ako počítam, 69 (počet všetkých opozičných poslancov) + 6 (počet prezentujúcich sa koaličných poslancov) je stále len 75, čiže polovica, nie nadpolovičná väčšina zo 150 poslancov (76). Sedem sa ich zaprezentovalo až pri opakovanej prezentácii o jedenástej.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To, že koaličníkom občas nesedia počty, by sa snáď ešte dalo odpustiť. Mýliť sa je ľudské. Čo však odpustiteľné nie je, je to, že týmto postojom úspešne vťahujú fašistov do parlamentného diania, legitimizujú ich a zvyšujú ich váhu, keďže do opozičných počtov započítavajú aj kotlebovcov. Bez ohľadu na to, že mimoriadnu schôdzu iniciovali len poslanci z klubov SaS a OĽaNO-NOVA a podpisy kotlebovcov pod návrh na zvolanie schôdze demokratická opozícia nezháňala.

Vládna koalícia to však vidí inak. Mimoriadna schôdza o vyslovení nedôvery premiérovi Ficovi sa podľa koaličnej logiky môže uskutočniť iba v prípade, že budú v sále prítomní všetci kotlebovci do posledného Kotlebu. V rámci boja proti extrémizmu, čo bol jeden z deklarovaných dôvodov vzniku tretej Ficovej vlády, je to naozaj super nápad.

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál

Bloger 
  • Počet článkov:  223
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) a poslanec NR SR (klub SaS). Vo voľbách do NR SR kandidujem ako jeden zo štyroch kandidátov OKS (Radovan Kazda (č. 20), Juraj Petrovič (č. 32) a Zuzana Aufrichtová (č. 101)) na kandidátnej listine SaS. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaBratislavaSmrteľne vážneSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu