Slovenská polícia v službách čínskych komunistov. Zasa raz

Pred týždňom mi napísal predseda Slovenskej asociácie Falun Gong Marek Tatarko, ako im slovenská polícia autom úmyselne zatienila transparent pred čínskym veľvyslanectvom počas prejazdu nejakej delegácie okolo nich. Na druhý deň sme zistili, že na Slovensku je práve na návšteve predseda čínskeho parlamentu. A bolo nám to zrazu všetko jasné. Slovenská polícia, ako ju poznáme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)
Obrázok blogu

V júni 2009 počas návštevy prezidenta komunistickej Číny v Bratislave sa slovenská polícia dlho nečinne prizerala, ako čínski komunistickí provokatéri pred prezidentským palácom napádajú slovenských občanov a ďalších protestujúcich, strhávajú, kradnú a zatieňujú im transparenty. Až nakoniec zasiahla. Proti slovenským občanom, ktorí protestovali proti porušovaniu ľudských práv v Číne a dočkali sa porušovania svojich práv na Slovensku. Sám som vtedy skončil na pár hodín za mrežami.

O dva roky, v septembri 2011 som bol evidentne omylom pozvaný na recepciu čínskej ambasády. Omyl neznámeho súdruha z ambasády som využil na to, aby som sa čínskemu veľvyslancovi pokúsil odovzdať knihu väzneného čínskeho právnika a disidenta Kao Č-šenga. Bol z toho menší škandál a ja som bol vyvedený z recepcie, ktorá sa konala vo vládnom hoteli Bôrik. Slovenskými policajtmi z Úradu na ochranu ústavných činiteľov. Hoci v tom čase som bol ako poslanec NR SR ústavným činiteľom ja. Nuž ochrana.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A o ďalšie dva roky, 19. septembra 2013 stál Marek Tatarko so svojimi priateľmi pred čínskou ambasádou v Bratislave, aby tam protestoval proti prenasledovaniu praktizujúcich Falun Gongu v Číne. Tak ako každý štvrtok. Na riadne ohlásenom zhromaždení. Tento raz sa však udialo čosi, čo sa iné štvrtky nestáva. Okolo čínskej ambasády prešla nejaká delegácia. A aby nebola „obťažovaná" pohľadom na transparenty protestujúcich, pristavili pred nich neznámi čínski súdruhovia svoje autá. Ale keďže na zatienenie všetkých transparentov im ešte jedno auto chýbalo, požiadali o súdružskú výpomoc slovenskú políciu. Prítomný slovenský policajt preparkoval svoju dodávku pred jeden z transparentov. Pre protestujúcich vtedy ešte neznámy súdruh z Číny tak bol ochránený pred transparentmi skupinky ľudí zo slovenského Falun Gongu.

SkryťVypnúť reklamu

Čerešničkou na torte je, že dotyčný predseda Celočínskeho zhromaždenia ľudových zástupcov Dejiang Zhang je sám podozrivý z toho, že sa podieľal na prenasledovaní praktizujúcich Falun Gongu. Takže ten pohľad na transparenty by ho naozaj mohol vyrušovať. A na recepcii na Bôriku by mu potom možno menej chutilo. Našťastie všetko prebehlo v úplnom poriadku a súdružskom porozumení. Slovenská polícia ani tento raz „nesklamala".

Je mi jasné, že k hosťom sa treba správať slušne. A že povinnosťou polície je chrániť predstaviteľov cudzích štátov, ktorí k nám prídu na oficiálnu návštevu. Je však hanba, ak sa polícia demokratického štátu podieľa na tom, aby vlastným občanom zabránila pokojným spôsobom prejavovať nesúhlas s porušovaním ľudských práv totalitným režimom. A strašná hanba je, že v prípade komunistickej Číny je už z toho celkom pekná tradícia.

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál

Bloger 
  • Počet článkov:  223
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) a poslanec NR SR (klub SaS). Vo voľbách do NR SR kandidujem ako jeden zo štyroch kandidátov OKS (Radovan Kazda (č. 20), Juraj Petrovič (č. 32) a Zuzana Aufrichtová (č. 101)) na kandidátnej listine SaS. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaBratislavaSmrteľne vážneSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

284 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

66 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu