Udali sme Fica

Písmo: A- | A+

Zdá sa, že Fico útokom na Matoviča úspešne odvrátil pozornosť verejnosti od svojich škandálov. Urobil to však spôsobom, ktorý zaváňa zneužitím moci. A spáchaním trestného činu. Tak sme ho udali.

Zmasírovaný Fico to trošku prehnal
Zmasírovaný Fico to trošku prehnal  

Fico sa rozhodol prekryť protesty učiteľov a sestričiek, škandály okolo daňových podvodov s možnou účasťou špičiek Smeru a draho zaplateného masírovania s účasťou jeho sličnej asistentky útokom na Matoviča. O Matovičovi si človek nemusí myslieť nič dobré. A ja k nemu neprechovávam ani najmenšie sympatie. Ak porušil zákon, majú to riešiť daňové úrady. Ak spáchal trestný čin, tak aj orgány činné v trestnom konaní. Ak sa dopustil čohokoľvek zlého, majú sa ho na to pýtať médiá. Ale rozhodne nemá predseda vlády využívať na kompromitovanie opozičného protivníka informácie a dokumenty, ku ktorým sa ťažko mohol dostať inak ako zneužitím svojho postavenia. A to informácií, ku ktorým nemal právo sa dostať a nemal právo ich zverejňovať.

Investigatívny premiér

Predseda vlády nie je zamestnanec, čo sa už nevydrží prizerať neprávostiam, ktoré pácha jeho zamestnávateľ a vynesie ich na svetlo božie. Ak sa premiér hrá na investigatívneho novinára a zverejní dokumenty a informácie, ku ktorým nemal mať prístup, nutne musí vzniknúť podozrenie, že ich získal nelegálnou cestou. Napríklad z daňových úradov, ktorým šéfuje podpredseda Smeru a minister financií Kažimír. Alebo od polície, ktorú má pod palcom podpredseda Smeru a minister vnútra Kaliňák.

Bratislavská časť udavačov
Bratislavská časť udavačov 

A keďže ide o informácie, ktoré majú charakter daňového tajomstva, mohlo tým prísť aj k spáchaniu trestného činu. Napríklad Ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva podľa § 264 Trestného zákona alebo Zneužívania právomoci verejného činiteľa podľa § 326.

Ficova pomsta?

Tak sme ho udali. Na Generálnu prokuratúru SR dalo trestné oznámenie sedem ľudí. Traja učitelia, traja živnostníci a jeden mládežník. Štyria v Bratislave, dvaja v Rožňave a jeden v Považskej Bystrici. Počet, profesijné zloženie, ani regionálne členenie udavačov nebolo vedome naplánované. Tak to proste vyšlo.

Za spáchanie trestného činu Ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva je vyššia sadzba, ak bol spáchaný z osobitného motívu, ktorým je podľa Trestného zákona napr. aj pomsta. Okrem snahy odviesť pozornosť verejnosti od škandálov Smeru je pritom snaha pomstiť sa Matovičovi najviac sa núkajúcim vysvetlením Ficovho útoku. Tak sme požiadali orgány činné v trestnom konaní, aby overili aj motív.

Ťažko ho zastihnúť

Vzhľadom na to, že sa v minulosti vyskytli problémy s doručovaním súdnych zásielok R. Ficovi, dovolili sme si v oznámení uviesť, že by ho až do termínu konania volieb do NR SR, resp. do zostavenia novej vlády na základe výsledkov volieb malo byť možné zastihnúť na Úrade vlády Slovenskej republiky, po tomto termíne v centrále strany SMER – SD. Snáď sme to dobre odhadli.

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho podporiť na VYBRALI SME.

Trestné oznámenie v kauze Ficových tlačoviek proti Matovičovi

Skryť Zatvoriť reklamu