reklama

Obmedzovače rýchlosti budú v autách čoskoro povinná realita

Už viac ako rok jazdím s obmedzovačom rýchlosti a zbieram skúsenosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

Obmedzovač rýchlosti je zariadenie, ktoré obmedzí aktuálnu rýchlosť vozidla na úroveň maximálnej povolenej rýchlosti v danom úseku cesty.  

Môžete si nastaviť čo má zariadenie robiť, či len ľudským hlasom upozorňovať na prekročenú rýchlosť alebo pritom aj triasť volantom alebo znížiť otáčky motora. Keď je uvedené zariadenie prepojené s tempomatom, tak je to priam ideálne.

Realita nie je tak idylická. Obmedzovač rýchlosti berie údaje z dvoch zdrojov. Prvým je digitálna mapa s rýchlostnými limitmi, druhým je predná kamera s rozpoznávaním dopravného značenia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prvý vstup má problém, že aktualizácia máp je veľmi pomalá, trvá mesiace aj roky. Druhý vstup má problém, že dopravné značenie nie je navrhnuté a umiestnené jednoznačne a viditeľne. Preto dochádza k nesprávnemu vyhodnoteniu maximálnej povolenej rýchlosti, ale aj iných dopravných značiek.

V Bratislave je rarita aj to, že kamera chytá značky aj za plotom, ktoré platia pre inú cestu.

Viac tu:

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/169007-eu-chce-znizit-nehodovost-a-zachranit-mnoho-zivotov-pomoct-by-mali-tieto-opatrenia

Záver:
Uvedený systém ešte čaká dlhý vývoj, aby bol spoľahlivý.

Jozef Drahovský

Jozef Drahovský

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 225
  •  | 
  • Páči sa:  831x

Venujem sa analýzam v doprave a vývoju v oblasti informačných technológií. Zoznam autorových rubrík:  DopravaRôzneZoznam článkov

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu