Odpočítavanie sekúnd na semaforoch križovatiek

Tak ako sa zrušila blikajúca zelená, tak sa možno zruší aj číselný odpočet.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Keď počúvam diametrálne odlišné názory na fungovanie  alebo nefungovanie križovatky, dopravného značenia a podobne, tak si dané miesto prejdem ako vodič, cyklista, chodec a nielen to. Pozorujem správanie ostatných ako nezávislý pozorovateľ a ak treba tak aj opakovane v rôznych časoch vo viacerých dňoch.  Niekedy aj s kamerou a potom analyzujem. Tak to bolo aj teraz. Na viacerých križovatkách kde je a kde nie je odpočet doby blížiacej sa zmeny svetelného signálu  som  pozoroval a porovnával spôsob jazdy vozidiel a správanie sa vodičov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Môj názor je, že je lepšie vodičovi dať informáciu, ako ho udržovať v nevedomosti. Ak existuje okrajová možnosť zneužitia informácie, tak treba prijať opatrenie proti zneužívaniu a nie zrušiť všeobecne prospešnú vec.  Ak je váš názor +/- anketa?

[ https://www.topspeed.sk/novinky/zrusia-odpocitavanie-casu-na-semaforoch/26175 ]

Jozef Drahovský

Jozef Drahovský

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 244
  •  | 
  • Páči sa:  1 222x

Venujem sa analýzam v doprave a vývoju v oblasti informačných technológií. Zoznam autorových rubrík:  DopravaRôzneZoznam článkov

Prémioví blogeri

INESS

INESS

106 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

135 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

213 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu