Nielen som kritizoval ale priamo som položil otázku priamo serveru www.meteoalarm.eu , ktorý je spoločnou iniciatívou štátov EUMETNET a riadu ju Zentralanstalt für Meteorologie und Geodynamik - národná meteorologická služba Rakúska. Lenže otázka zostala bez odpovede.
Preto som preliezol cely web a zistil som prečo meteoalarm nie je schopný akceptovať a spracovať výstrahu pred povodňou, hoci národné výstrahy sú známe, ako napríklad dňa 28.6.2009.

Obr. 1. Porovnajte výstrahy pre Slovensko vydané národnou organizáciou www.shmu.sk a európskou www.meteoalarm.eu. Národná hovorí o nebezpeční a európska (vpravo dole), že nebezpečia z počasia niet. (táto fotografia a fotografia v perexe pochádza z www.shmu.sk a www.meteoalarm.sk)
To, že výstrahy pred povodňou boli oprávnene svedčia miliónové škody na majetkoch. Našťastie na Slovensku nebola desiatka mŕtvych tak ako v susednej Českej republike. Povodeň nemusí byť len vtedy a len tam kde mimoriadne intenzívne prší, povodeň môže byt aj v tých miestach kde mimoriadne zrážky nie sú, ale vylievajú sa rieky po extrémnych dažďoch a iných prírodných udalostiach vo viac či menej vzdialených lokalitách.
Prečo vlastne MeteoAlarm neinformuje o povodni? Je to preto, že nemá na toto nebezpečie kategóriu/ikonu. Pozná len:
1-Vietor
2-Sneh/Ľad
3-Búrky
4-Hmla
5-Extrémne vysoké teploty
6-Extrémne nízke teploty
7-Pobrežné javy
8-Lesné požiare
9-Lavíny
10-Dážď
Záver:
MeteoAlarm.eu je pomerne nová služba, ktorá ešte z detských plienok nevyrástla. Nepozná všetky nebezpečia, ktoré vie príroda - počasie človeku prichystať ako napríklad: povodeň, zosuvy pôdy, výbuch sopky, zemetrasenie, spád sopečného a iného prachu, alebo aj malo reálny ale možný pád mimozemských telies formou meteorov ktoré nezhoria v atmosfére ale spadnú až na zem. Keď už niekto nevie odhadnúť všetky kategórie nebezpečia, tak nech si zadefinuje kategóriu "iné nebezpečia" a tam sa zahrnie všetko ostatné na čo nie je vyhradená kategória.