Protestná jazda taxikárov v Bratislave

Dnes 25.3.2013 sa uskutoční v Bratislave protestná jazda s cieľom zlepšenia podmienok pre taxikárov, ktorým sú fyzické a právnické osoby legálne podnikajúce v taxislužbe. Majú tri konkrétne požiadavky. Jazda bude smerovať od 14:00 cez Krasovského ul., Einsteinova, Most SNP, Staromestská, Hodžovo nám., Štefániková, SAV, Šancová, Štefanovičová, Ministerstvo financií SR, Nám. Slobody, Úrad vlády SR, Bankobysrická ul., Prezidentský palác, Hodžovo námestie, Palisády, Národná rada SR, Nám. A Dubčeka, Strelecká, Krátka, Koreničová ul., Palisády, Suché mýto, Nám SNP, Kolbúčnícka, Nedbalova, Uršulínska ul., ukončenie na nám SNP približne o 17.00 hod.

Písmo: A- | A+
www.oz-utb.sk
www.oz-utb.sk 

Ciel akcie:
1, zreálnenie nákladov na 1 km jazdy – odbúraním tzv. 50% zľavnenej objednávky – dosiahnutie pevnej ceny,
2, riešenie diskriminačných problémov v oblasti taxislužby – novelizácia zák. SR NR č.56/2012 o cestnej doprave /napríklad: vek vozidla a najazdené km/
3, dosiahnuť funkčnú kontrolu zameranú na čiernych taxikárov

Takáto akcia, kde profesné združenie chráni a obhajuje svojich členov, je podľa mňa legálna a vidieť, že profesné združenie aj koná, lebo iné väčšinou len berú členské poplatky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo sa týka jednotlivých požiadaviek, tak v bode 2 a 3 ich plne podporujem. Podnikanie v taxislužbe je čim ďalej tým viac komplikované najrôznejšími administratívnymi povinnosťami. Najnovšie prichádza aj legislatívny tlak od záujmových skupín predajcov automobilov, aby taxislužby museli častejšie meniť vozový park, po najazdení definovaného počtu km, bez ohľadu na parametre vozidla, ktoré sa kontrolujú každých 6 mesiacov.

Bod jedna znamená zakázanie poskytovania zľavy, respektívestanovenie minimálnej alebo fixnej ceny.. Tu už moja podpora nie je. Som proti diktovaniu najnižších cien, okrem cien nákupných, kde nakupujú monopoly zriadene štátom, alebo inak vytvorené.

SkryťVypnúť reklamu

Záver:
Som proti zneužívaniu legislatívy na osobný prospech záujmových skupín. Nepáči sa mi keď jedna záujmová skupina, chce takýmto spôsobom zarábať na taxikároch a taxikári ako vlastná záujmová skupina chce preniesť tento tlak na zákazníkov. Ak bod 2 bude schválený v terajšom znení, bod 3 neriešený, tak taxikári nemajú inú možnosť ako dožadovať sa bodu 1.

SkryťVypnúť reklamu

Link na organizátora akcie s podrobnými informáciami: Občianske združenie, Únia taxikárov z Bratislavy

Jozef Drahovský

Jozef Drahovský

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 262
  •  | 
  • Páči sa:  1 527x

Venujem sa analýzam v doprave a vývoju v oblasti informačných technológií. Zoznam autorových rubrík:  DopravaRôzneZoznam článkov

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,236 článkov
Igor Pogány

Igor Pogány

5 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

330 článkov
Jana Čavojská

Jana Čavojská

26 článkov
Karol Galek

Karol Galek

128 článkov
reklama
SkryťZatvoriť reklamu