Zrážka s ľadovým jadrom kométy

Kolega Filip dostal vo vysokej rýchlosti na diaľnici, zásah do čelného skla. Nešlo o mimozemský objekt i keď ľadové jadrá komét majú asi podobnú substanciu i vysokú rýchlosť a ich dopad tiež môže mať katastrofálne následky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (38)

Stalo sa to za slnečného dňa na diaľnici Piešťany Bratislava, tento týždeň. Vodič kamióna pred jazdou neskontroloval stav svojho vozidla a neodstránil ľad zo strechy kamióna. Ľad vznikol počas viac dňového parkovania, roztopením a opätovným zamrznutím hrubej vrstvy snehu v priehlbine plachty na streche nákladovej časti kamióna.

V tej najnevhodnejšej chvíli odleteli z kamióna idúceho pred ním, dva kusy ľadu odprevádzané chvostom z ľadovej triešte a zbytkom snehu. Tomu prvému kusu ľadu sa Filip úspešne vyhol, ale ten druhý ho zasiahol do čelného skla. Našťastie dokázal auto udržať na ceste a bezpečne zastaviť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Filip sa druhy raz sa narodil, mal šťastie v nešťastí. Predné sklo mal viacvrstvové, ktoré po náraze zostalo držať pokope a energia ľadu bola menšia než pevnosť okna. V prípade, že by bolo tavené a rozletelo by sa na množstvo drobných kúskov, tak pravdepodobne by ľad preletel cez kabínu auta a aj s hlavou vodiča vyletel cez zadné sklo von.

Obrázok blogu


1, Pohľad na rozbité čelné.

Obrázok blogu


2, Úlomky zo skla sa rozleteli po interiéri auta.

Obrázok blogu


3, A bol taký pekný výhľad, v tento slnečný deň.

Vážený vodiči, uvedomte si, že trestnoprávne zodpovedáte za všetko čo odletí z vášho auta a je jedno či ide o osobné alebo nákladne auto. Úplné odpratanie snehu a ladu z celej strechy auta vrátane nákladu je nutnosť.Nedodržaním tejto povinnosti priamo ohrozujete životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

SkryťVypnúť reklamu

Foto: Filip Pohronský

Jozef Drahovský

Jozef Drahovský

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 206
  •  | 
  • Páči sa:  247x

Venujem sa analýzam v doprave a vývoju v oblasti informačných technológií. Zoznam autorových rubrík:  DopravaRôzneZoznam článkov

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu