
Mal som pred sebou napríklad niektoré televízne debaty s oboma kandidátmi kde správanie moderátora jednoznačne nebolo neutrálne. Taktiež niektoré články v médiách a na blogoch neboli vyvážené. Kým na blogoch je to osobný názor autora a je to akceptovateľné, tak v médiách ktoré sa tvária apoliticky, by sa to nemalo stať.
V tejto súvislosti som si spomenul na dávny, výstižný a v tejto situácii mnohé vysvetľujúci vtip.
V čase studenej vojny sa predstavitelia mocností Brežnev a Reagan dohodli, že pri rozdeľovaní svojho mocenského vplyvu vo svete si nebudú navzájom vojensky ničiť svoje krajiny a krajiny svojho strategického záujmu ale zoberú to športovo. Dohodli sa na športovej disciplíne beh, s tým, že budú bežať len oni dvaja.
Tak sa aj stalo a vo východnom bloku sa novinách objavili články v tomto duchu:
Na včerajšom športovom popoludní (bez uvedenia hlavného dôvodu prečo takéto športove popoludnie bolo a dôsledkov, ktoré z neho plynú) bolo bežecké finále. Súdruh Leonid Iľjič Brežnev, bežal rýchlym tempom, jeho bežecká taktika bola impozantná, dobre vyštartoval a vynikajúco sa mu darilo. Celú trať sa striedal vo vedení s iným bežcom, nakoniec skončil na vynikajúcom druhom mieste. Ronald Regan dobehol predposledný.
Záver:
Tak to bolo aj vtedy a tak je to aj dnes. Čím je tlak z médií väčší, tým je väčšia averzia voči nemu. Väčšina ľudí na Slovensku je inteligentných, navyše má vlastnú skúsenosť z minulého režimu, že neverí nikomu a ničomu, potrebuje fakty, ktoré si môže/dokáže overiť, preto upravovaná pravda z médií má presne opačný efekt ako jej tvorcovia chceli.
Zostáva mi jedine zablahoželať Ivanovi Gašparovičovi nie k predposlednému miestu ale k víťazstvu vo voľbách a Ivete Radičovej nie k vynikajúcemu druhému miestu ale k nadhľadu s akým vo voľbách prijala nie veľmi výraznú, ale prehru a zagratulovala víťazovi.