Boj s neviditeľným nepriateľom a iné peripetie s vlasmi

Dúfam, že sa na mňa nenahnevajú v kaderníckych salónoch, keď prezradím, že ich nenavštevujem veľmi rada. Už ma nebaví počúvať, že moje vlasy nie sú podľa ich predstáv, raz sú  jemné, málo lesklé, inokedy rovné alebo krátke...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

 Rozumiete mi, čo tým chcem povedať? Na to, aby som sa dostala do skrúšenej nálady mi netreba opustiť náš dom. Veď dcéra mi každé ráno ochotne s tvárou Angličana oznámi, že mám nemodernú blúzku, alebo nohavice, ale nech nie som preto smutná, lebo mi aspoň pristanú k tvári.
 Preto si len raz za čas s veľkou ilúziou vyberiem v časopise účes, o ktorom som presvedčená, že sa z mojich vlasov vytvoriť dá a odovzdám sa do rúk odborníkom. Niekedy to vyzerá celkom nádejne, keď sa kaderníčky bez slova odvážne pustia do diela, ale čím sa viac blížia ku koncu, tým mi je jasnejšie, že účes nadobudne podobu podhríba žlčového, aj keď ma presviedčajú, že je to presne to, čo vidia na obrázku.
 Nedávno som sa predsa znovu odvážila využiť tieto služby. Poviem vám, že som bola prekvapená, keď kaderníčka pochválila moje zdravé vlasy, ich lesk, dokonca sa ma opýtala, aké prípravky používam. Podozrievala som ju z nejakého nekalého úmyslu a rozmýšľala som, či si nemám overiť jej živnostenské oprávnenie.
 Potom som si však spomenula na šampón, ktorý som používala naposledy a zahrala som sklerózu v pokročilom štádiu s prísľubom, že jej názov poviem nabudúce. Aj keď som celkom komunikatívna, uznajte, že tento raz som jej nemohla vyrozprávať hororovú historku, ktorá sa začala zápisom v dcérinom slovníčku:
Vážení rodičia, v škole sa vyskytli vši, prosíme vás o dôslednú kontrolu hláv.
 Možno si viete z amerických akčných filmov predstaviť, aký u nás nastal poplach. V našej rodine pravidelne navštevujeme ZOO a sledujeme prírodovedné dokumentárne filmy, ale museli sme vyjsť s farbou von, že vedomosti o tejto problematike máme veľmi matné a nikto z nás celkom presne nevie, ako vyzerá votrelec, ktorého ideme kontrolovať.
 Dali sme hlavy dokopy a obzor sme si rozšírili v dostupnej literatúre. Na výkon vyhľadávania sme zavolali obe staré mamy a vyzbrojení lupou sme sa dali do analyzovania každej lupiny. Šťastne sme si vydýchli, keď sme ani po štyroch hodinách úporného hľadania nič nenašli.
 Naša radosť však netrvala dlho. Dcéra na druhý deň po príchode zo školy oznámila, že pani učiteľka urobila v bielych rukavičkách kontrolu ich hláv a nález bol pozitívny. Keď nám dcéra vymenovala počty nájdených budúcich malých potvôr u každej spolužiačky, vrátane seba, znovu sme všetko skontrolovali a zhodnotili sme, že hľadači pokladov z nás asi nebudú. Hádať sa s učiteľským zborom o nesprávnom výsledku tiež nezvyknem a tak sme sa podľa vzoru ministerstva zdravotníctva rozhodli pre prevenciu.
 Intuitívne som sa rozbehla po radu do lekárne. Keďže som nevedela celkom presne, či som na správnom mieste, obišla som dlhý rad a opýtala som sa potichu lekárničky, či tu nájdem nejaký prípravok vhodný pre naše účely. Pani magistra mi značne ušetrila čas, keď sa ma na celú lekáreň hlasno opýtala, ktorý šampón proti všiam chcem. Bočným pohľadom som uvidela, že rad sa akosi scvrkol a stiahol ku dverám. Napriek rozpakom som sa zachovala hrdinsky a využila situáciu vo svoj prospech uskutočnením rýchleho nákupu. Ihneď po príchode domov sme sa podľa návodu pustili do boja s neviditeľným nepriateľom. Vlasy som dôkladne vydrhla účinným šampónom všetkým členom našej rodiny, nech nemusí nikto z nás zostať v karanténe...
 Koniec dobrý, všetko dobré. Ešte aj ten môj účes sa vydaril. S kaderníčkou sme sa už dohodli, kedy k nej prídem nabudúce. Len dúfam, že mi nevytkne matné vlasy. Nemôžem predsa tento univerzálny šampón používať pravidelne.

Soňa Dražilová

Soňa Dražilová

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Veselá a zasnívaná. Nebojte sa, už som dala pokyn rybkám z môjho znamenia, aby Vássprevádzali mojím svetom. Zoznam autorových rubrík:  Cez kľúčovú dierkuManželky slávnychSny??Moja zlatá rodinkaSúkromnéNezaradenéZamyslenieZo života

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu