Ako na zoznam počítačov v lokálnej sieti

Správca lokálnej počítačovej siete by mal mať aktuálny zoznam počítačov do nej pripojených. Ak ich je veľa a často nastávajú zmeny, tak zoznam treba aktualizovať a to súvisí s pracným zisťovaným daných skutočností o počítači.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Mám na mysli taký zoznam, kde sa eviduje umiestnenie počítača, parametre jeho technického vybavenia (procesor, RAM), typ OS a jeho SP, IP adresa, MAC adresa, meno a konto používateľa a podobne. Na internete som objavil malý freeware program NEWT, ktorý v tomto duchu počítačovú sieť preskenuje (len zapnuté PC) a výsledok je možné uložiť vo formáte "csv", "html" alebo "txt". Tento zoznam sa dá exportovať do tabuľkového kalkulátora a môže byť ako základ kvalitného zoznamu počítačov v lokálnej sieti. Tu je (zmenšený a orezaný) náhľad na program:

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Program má niekoľko základných nastavení. Dôležité je dobre si označiť tie prvky (stĺpce), kde údaje požadujeme a tiež je možnosť vybrať si doménu. Túto utilitu si môžete stiahnuť na tejto stránke. Tam sa nachádza aj profesionálna verzia programu, ktorá je samozrejme platená.

Milan Dubek

Milan Dubek

Bloger 
  • Počet článkov:  73
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Pracovne sa venuje informačným technológiam v oblasti technickej podpory u používateľov operačného systému Windows. Rád sa zaoberá rôznymi programami typu freeware a možnosťami ich využitia. Mimo týchto IT tém má rád históriu, knihy a filmové umenie. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťTechnológieZábavaVedaMédiaFotografieAuto-motoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
INESS

INESS

108 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

300 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Marcel Rebro

Marcel Rebro

144 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu