Z tohoto vidieť, že heslá takéhoto typu sa dajú ľahko uhádnuť a tým sú prakticky neúčinné. Ak potrebujete prideliť viac hesiel určitej štandartnej kvality, potom môžete použiť niektorý z generátorov hesiel. Jedným z takýchto programov je aj generátor Hesluj, ktorý si môžete tu stiahnuť. Program vygeneruje až 100 hesiel so zadanými parametrami - príklad vygenerovania je na priloženom obrázku.

Vygenerované heslá je možné uložiť do iného textového súboru.
Pri jednoduchšej forme určenia hesla by som pripomenul, že heslo zložené len z písmen je vhodné skombinovať aj s číslami, napr. heslo prvosienka sa upraví na prvosienka257 (číslo si vhodne doplní používateľ PC). Taktiež je vhodné použiť do hesla bodku (bodka ja na rôznych jazykových klávesniciach na tom istom mieste). Existujú aj ďalšie metódy (prvé písmená slov vo vete a pod.) o ktorých sa tu rozpisovať nebudem. Zvolené heslo by malo byť najmenej 8 znakov dlhé a nemalo by to byť také slovo, ktoré sa pravdepodobne nachádza v slovníkoch (rôzneho druhu) a to ani v zahraničných.
Napr. nesprávne je: havran - treba zvoliť napr. havran.14 alebo havran.leti12 a podobne.
Ešte by som pripomenul, že v hesle v slovenských podmienkach by sa nemalo používať písmeno z a y a to z dôvodu zameniteľnosti klávesnice (QWERTY a QWERTZ). Heslo si nezapisujte na papierik vedľa počítača alebo ceruzkou priamo na rám monitora. Dobré je, ak si heslo periodicky (každé tri mesiace) meníte a nezabudnete.