reklama

Hlavné mesto SR Bratislava nakúpilo LUBRIKAČNÉ GÉLY a PREZERVATÍVY.

Hlavné mesto SR nemá prostriedky na opravy ciest, ale máme na to, aby sme dievčatám, nakúpili lubrikačné gély.

Hlavné mesto SR Bratislava nakúpilo LUBRIKAČNÉ GÉLY a PREZERVATÍVY.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (18)

Priatelia, toto nie je prvoaprílový žart, toto je žiaľ realita zo života progresívneho vedenia nášho hlavného mesta a jeho „nadčasových nápadov“.  

Hlavné mesto SR nemá prostriedky na opravy ciest, ktoré vyzerajú ako tankodrom. Výmena verejného osvetlenia myslím pri súčasnom vedení vôbec nehrozí. Pri opravenej ceste, či verejnom osvetlení sa predsa nedajú robiť architektonické štúdie a reklamné videá pána primátora. Ani v  Metropolitnom Inštitúte Bratislava nemôžu k tomu nakresliť zo desať omalovávaniek min. za 40tisíc Euro.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale máme na to, aby sme dievčatám, ktoré si zarábajú najstarším remeslom v našom hlavnom meste, nakúpili lubrikačné gély, prezervatívy a tehotenské testy. Mimochodom, ja som si doteraz myslela, že tento druh zamestnania na Slovensku nepodporujeme z verejných peňazí... Ale zrejme sa mýlim a mesto Bratislava to vidí inak.  Asi by sme sa mali všetci poskladať na to, aby sa dámam zlepšili „pracovné podmienky“... Alebo, že by sa tieto služby začlenili priamo pod magistrát, ako ďalší mestský podnik?...

Magistrát hlavného mesta SR tvrdí, že to bolo predsa na „zdravotnícky materiál objednaný za účelom realizácie terénnej sociálnej práce a poradenských služieb pre ľudí bez domova, mladých ľudí a ochranu verejného zdravia“. Tak by ma fakt zaujímalo, ako bezdomovcom pomohol lubrikačný gél? A nás verejnosť akým spôsobom aj s prezervatívom ochránil?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Mimochodom, nie je náhodou na problematiku bezdomovcov pre hlavné mesto špecialista Občianske združenie VAGUS, ktorému mesto platí obrovské sumy za ich služby? Tiež ma napadlo, čo sa týka OZ VAGUS - nie je to aj tam, tak trošku v neporiadku - myslím tým konkrétne v konflikte záujmov? Výkonnou riaditeľkou a štatutárnou zástupkyňou OZ Vagus je pani Ing. Alexandra KÁROVÁ a riaditeľom sekcie sociálných vecí na magistráte je jej manžel pán Sergej KÁRA. Mimochodom to je ten pán Sergej Kára, ktorý skoro 2roky poctivo dával dokopy pánovi primátorovi knižný debut „Plán Bratislava“. A je to tiež pán Sergej Kára, zakladateľ a bývalý riaditeľ OZ Vagus.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Len pre informáciu, viete že jedným z najväčších poberateľov peňazí z občianských združení,  ktoré poskytujú sociálne služby mestu, je práve OZ VAGUS?  

Mňa by naozaj zaujímalo, či pri takýchto vysokých sumách by nebolo na čase - ako hovoril pán primátor pred voľbami - prestať využívať externé firmy, ale robiť to z vlastnými ľuďmi, ktorých teda požehnane prijali do sekcie sociálnych vecí na magistráte.

...  a to som dnes stručná, lebo keby som sa začala rozpisovať o ďalších nákupoch za tisíce eur napr. na nákup „Materiálneho a technického vybavenia pre terénny tím“, tak to by bolo čítanie. Tí sú lepšie vybavení, ako slovenská armáda.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Na záver len toľko - ja by som naozaj úprimne ocenila, keby nám mesto a mestské podniky prestali riadiť AKTIVISTI a dali radšej priestor ľudom, ktorí sa do toho naozaj rozumejú. Alebo odborníkov aspoň počúvali, radili sa s nimi a rešpektovali ich odporúčania, či pripomienky.

A hlavne, prestali si konečne vymýšľať a následne vo veľkom financovať z našich peňazí nové inštitúcie a projekty, ktoré vôbec nevedia úspešne riadiť v praxi. Čo nás samozrejme vo finále stojí len kopec peňazí, bez efektívneho výsledku a nezostávajú nám financie na NAOZAJSTNÉ problémy v meste, ktoré treba asap riešiť a na ktoré nemáme. (zvyšovanie daní,  spoplatňovanie parkovania, financovanie predražených nákupov nehnuteľností z rezervného fondu – určite nie je správne riešenie.)

Prajem Vám pekný deň a keby ste náhodou potrebovali ZADARA lubrikačný gél – treba kontaktovať pána riaditeľa magistrátu Košťála. Nezabúdajte, aj za Vaše peniažky objednával.

PS: fotka je ilustračná, keďže na objednávke, ako aj na faktúre nebola schválne uvedená značka..

„Bratislava, mesto kde chcem zostať žiť“

www.odvaznesrozumom.sk

Martina Dulajová

Martina Dulajová

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  49x

Zakladateľka platformy Odvážne s Rozumom. Všetko záleží len a len na nás, na našej schopnosti a vytrvalosti bojovať za to, čomu naozaj veríme. Nie je mi jedno, kto riadi krajinu v ktorej žijeme, lebo ten riadi nás a našu rodinu. Existujú široké možnosti spolupráce pod podmienkou, že sa všetky zúčastnené strany poučia z minulosti, konečne pochopia, že naša krajina potrebuje dlhodobú jednotnú národnú stratégiu vývoja a prestanú primárne presadzovať svoje osobné stranícke a oportunistické záujmy. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu