reklama

Organizačná štruktúra hlavného mesta Bratislavy, je zrejme zlý vtip.

Podľa môjho odhadu a dostupných informácií počet zamestnancov magistrátu hlavného mesta sa za 3 roky strojnásobil....

Organizačná štruktúra hlavného mesta Bratislavy, je zrejme zlý vtip.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Priatelia, neviem ako vy, či ste mali niekedy čas pozrieť si na webovej stránke magistrátu Bratislavy rôzne oddelenia, referáty, námestníkov, poradcov, kancelárie, sekretariáty a neviem čo všetko. Normálny človek si musí myslieť, že pri všetkých tých ľuďoch, ktorí tam pracujú, zrejme Bratislava riadi Pentagon.

Tak sa pán primátor nehnevajte, ale to vážne potrebujete 16 ľudí na komunikáciu a marketing?

To vážne sekretariát primátora - 4 ľudia, poradcovia primátora – 9 ľudí + námestníci primátora – 3 ľudia?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pán primátor, Vy ste si všimli, že nie ste prezident Slovenskej republiky? Či sa mýlim a niečo mi ušlo? Lebo prezidentka Čaputová - pre porovnanie - má „iba“ 8 poradcov.

Námestníčky primátora v počte 3 kusy: pani Kratochvílová, Antalová Plavúchová a Zaťovičová.

Námestníčka pani Kratochvílová – má svoju vlastnú kanceláriu s 2 ľuďmi.

Námestníčka pani Antalová Plavúchová – má samozrejme tiež svoju vlastnú kanceláriu s 2 ľuďmi.

Námestníčka pani Zaťovičová – má vo svojej kancelárií až 3 zamestnancov.

Mimochodom by ma zaujímalo, či pani Antalová Plavúchová a pani Kratochvílová, mali aspoň vypísanú dovolenku, keď počas pracovnej doby, boli pánovi primátorovi Vallovi asistovať na tlačovej besede jeho strany Team Bratislava.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Hlavný architekt 9 ľudí - čo by bolo v poriadku, keby sme samozrejme nemali „náš“ slávny Metropolitný Inštitút Bratislava.

Mimochodom MBI má aký oficiálny štatút? Keďže, hlavná architektka Bratislavy má právnu oporu a MBI je iba organizácia, štedro dotovaná z našich peňazí. Čo okrem pripravovania podkladov do architektonických súťaží, vlastne robí a koľko nás ročne stojí?

Oddelenie kultúry 8 ľudí – hmm, doteraz som si myslela som, že kultúru primárne rieši BKIS.

Mimochodom by ma celkom zaujímalo, na čo uzatvárala tento rok BKIS zmluvu na monitoring a na čo tiež podpisovala zmluvu o spolupráci s Denníkom N - že by sa nám blížili komunálky?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Viete čo, ja už to ďalej ani nejdem rozpisovať, lebo je tam toho naozaj veľmi veľa. To by Vás už ani nebavilo čítať, lebo organizačná štruktúra hlavného mesta nemá konca kraja, verte mi.

Podľa môjho odhadu a dostupných informácií aktuálne mesto zamestnáva okolo 1.200 ľudí, opäť pre porovnanie za primátora Nesrovnala, ak si dobre pamätám, to bolo okolo 460 zamestnancov, za primátora Ftáčnika ešte menej. Čiže jednoducho zrátané – počet zamestnancov magistrátu hlavného mesta sa za 3 roky strojnásobil.... A to ešte nie sme ani na konci funkčného obdobia aktuálneho primátora.

V každom prípade, keď sa tak nad tým zamyslím, pýtam sa čo vlastne ten náš pán primátor okrem toho, že si rieši svoju volebnú kampaň robí, lebo pri takom počte zamestnancov čo pre neho robia – podotýkam - primárne pre neho, nemusí asi robiť vôbec nič.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Aha – zabudla som, musí ... musí točiť svoje pekné videá, aby sme videli, čo všetko pre Bratislavu urobil. Pardón, sa ospravedlňujem. Ako to bolo? „Dejte mi lidi a já to udělám“.

Dnes sme zaslali na magistrát hlavného mesta od nás z Odvážne s Rozumom 211@ s otázkou, aký je aktuálny počet zamestnancov magistrátu, ako aj informácie k počtom zamestnancov magistrátu hlavého mesta Bratislava v predchádzajúcich obdobiach. Pevne verím, že nám informácie v zmysle zákona budú poskytnuté.

A na záver ešte troška na pobavenie.. Vedeli ste, že Bratislava má dokonca aj „Nočného Primátora“?

Fu, to je ale inovatívna paráda... My už sme v tej Bratislave taký super metropolitno – PROGRESÍVNI, že po lovcoch komárov, by sme mohli mať napr. aj oddelenie pre písacie potreby.

S prianím pekného dňa,

a heslom „Bratislava, mesto kde chcem zostať žiť“

Martina Dulajová

Martina Dulajová

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  49x

Zakladateľka platformy Odvážne s Rozumom. Všetko záleží len a len na nás, na našej schopnosti a vytrvalosti bojovať za to, čomu naozaj veríme. Nie je mi jedno, kto riadi krajinu v ktorej žijeme, lebo ten riadi nás a našu rodinu. Existujú široké možnosti spolupráce pod podmienkou, že sa všetky zúčastnené strany poučia z minulosti, konečne pochopia, že naša krajina potrebuje dlhodobú jednotnú národnú stratégiu vývoja a prestanú primárne presadzovať svoje osobné stranícke a oportunistické záujmy. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu