pohyb je mu daný

pohyb je mu daný ako nutnost ako túžba ako potreba , a preto ten kto zdokonaluje pohyb zdokonaluje sám seba , pokúsim sa u Vás vytvorit závislosť od pohybu . začneme komerčnou formou sex a tanec . teda ako si zdokonaliť telo sexom, napokladám za fámu vytvorit si štandard hodinu milovania denne ak to však má bit pre rozvoj /nemám rád slovo musí/ musí to bit bez vyštavovania .Prečo- pretože dôležitá je cesta a nie ciel cesty

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

.

čast 1

nebudem hodnotit socialnu situáciu dneška kde sa už pomaly skoro všetko predáva cez sexualitu ,ako správny taoista pozrem sa na to z druhej strany : ako to čo nás ničí viužit .

/

 Máš to čo Ti chýba

 a vtom je chyba

 máš náruč plnú zlosti

 od radosti

 máš strasti

 plné slastí

 a tak ťahajú Ta brzdy

 a brzdí ta sila

 keď steneš

 tlačiac čelo proti stene

Hm

Tak môžeme začať je toľko vecí a nakoniec skoro všetky priamo či nepriamo súvisia s pohybom. Ja osobne som don snáď hádam až zamilovaný .Pohyb. Keď že ma zaujíma aj prakticky ,význam tohto písania a moja motivácia je aj finančná . Začnem s komerčnou témou. Sex . To je čistá komercia hlavne v tejto dobe . Dobe padnutých mravou .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

. Tanec je volná záležitosť má svoje kinetické pravidlá ak má rozvíjať. /bude neskôr/

Ako sa pohybovo rozvíjať pomocou sexu . V prvom rade ten akt musí biť a musí trvať . Vám niekto tvrdí že stačí 15 minút cvičenia denne a budete zdravý - pchá . Ludské telo je stavané na skutočnú zátaž

CIEL: vedomá kontrola svalov panvového dna .Je to hladká svalovina teda nie ovládaná vôľou . Sklamanie - realita . Ale realita je menná . Pozrite sa okolo , všetko sa mení .

AKO: v tomto prípade na začiatok je nutné vypracovať kvalitných sinergistou svalov panvového dna . Sinergisti sú priečne pruhované svaly / teda ovládateľné vôľou / ktoré spolupracujú s hladkou svalovinou . A ich spolupráca je paradoxná = čisté tao . To jest keď napnete sinergistou uvolní sa hladká svalovina – preto mu to vždy uletí keď stuhne . Naopak vedomá relaxácia sinergistou reflexne sťahuje súvisiacu hladkú svalovinu . Ale znova tao - kvalita relaxácia svalou /na rozoberanie relaxácie sa fakt teším/ je priamo úmerná kvalite ich kontrakcie . Áno je to na začiatok zložité hlavne pri povrchnom čítaní pretože táto doba je celá povrchná , ale môžem vám garantovať že ak neskončíte pri tomto článku a budete sa zaujímať o pohyb aj ďalej aj v jeho zaujímavejších oblastiach ktoré budem postupne rozoberať zrazu vám to bude dávať všetko zmysel . A možno sa častom nebudete čudovať ani nad „prehnanými „ scénami čínskych bojových filmov alebo nad strohým konštatovaním tantrika že jeho sexuálna aktivita trvá cca 5hodín denne a že strieka raz za tri mesiace pričom jeho semeno má konzistenciu skoro ako slimák . A to je už radosť držať .

SkryťVypnúť reklamu

SINERGISTI svalov panvového dna sú :

- sedacie svaly /ktoré mimochodom v tejto dobe obvykle slúžia už len ako poduška na sedenie/ ,

- brušné svaly /ide o stabilizačný a dýchací sval teda ak sa nučíte dobre dýchať v správnom postavení budete mať brucho ako dosku/ 

- priťahovače nôh / radím Vám nesedávajte s prakríženými nohami neskracujte si pritahovače/.

Ak tieto nebudete mať kvalitné nečakajte kvalitu ani v posteli . V surovej realite je úplne jedno ako vaše bruško zadok a nohy vizarajú natiahnuté v super drahom oblečení . Dokonca som presvedčený že nieje dôležitá hrúbka ale pokojové napätie a to vám dokáže zvýšiť len kvalitný pohyb . Tak uveďme si pár pohybov ktoré zdokonaľujú práve tieto partie .

SkryťVypnúť reklamu

 Raz som sa mojej učiteľky opýtal : „pani učiteľka stačí na vypracovanie pevných brušných svalov to myslím brucho ako doska len naučiť sa správny stereotyp dýchania“ hm povedala ANO . Na druhej strane správny taoista a fanatik do pohybu musí konštatovať že vedomé zvýšenie kvality a kvantity dýchania môže a často vedie k hyperventilácii – kyslík vo veľkom množstve je jedovatý a ničí hlavne tkanivo najcitlivejšie mozog . A čo teraz , dozviete sa neskôr o dýchaní sa píše samostatne .Každopádne by sa nemalo vedome ovplivnovať.

 Zadok – hm je zvláštne ako sa niekto dokáže demolovať vo fytkách a pritom sa mu lení kľuknúť si keď niečo dvíha zo zeme . Keby ste vždy pri dvíhaní veci zo zemi si kľukli a naspäť sa vytlačili aktívnym zapojením sedacích svalov skôr či neskôr dostanete poriadnu svalovku na zadok a časom bude taký pevný že na ňom môžete lúpať orechy ,každý drep by sa mal vykonať v inom postavení nôh v rámci šírki rozkročenia /posilnuje to pritahovače / váha čo najbližšie stredu /vid čast práca s tažiskom napíšem otom už onedlho/ a panva dole /toto je dôležité -tažisko dole/pri nestabilnývch pozíciach a potom odych a znova .Práca s tažiskom vo vertikále posilnuje panvový korzet. Je smutné že väčšina ľudí používa svoje sedacie svaly len ako podložku na sedenie a pritom ich fyziologická funkcia je iná .Napríklad tvoria panvový korzet a tým zabezpečujú ochranu krížovej chrbtice . Je dokázané že impotencia je často spôsobená nedostatočnou pohyblivosťou panvy / tzv. zamrznutá panva/ – atak všetko zo všetkým súvisí .

SkryťVypnúť reklamu

 A nakoniec priťahovače nôh ktoré demoluje hlavne sed tak u nás populárny a teda sed s prekríženými nohami . Radím vám seďte na široko ale o sede pojednávať neskôr a dôkladne . Skrátenosť priťahovačou s velkou pravdepodobnostou spôsobuje vychýlenie hlavice bedrového kĺbu a tým následnú koxartrozu . Ak sa nejaká uspokojuje stým že má často rozkročené nohy tak ju nepoteším pretože pasívne natiahnutie kombinované s ako to napísať obúchavaním im tiež veľmi nepomáha .

a ešte jeden už aj tak dost populárny cvik na cvičenie svalou panvového dna:

-prerušované močenie : najprv bez kontroly dychu potom z dýchaním , najprv kratšia výdrž potom dlhšia ........

atak hmm ale koho toto nebavý neskôr to bude o inom pretože sa orientujem na áziske pohybové sistémi ale majúc rád aj europsku školu biomechaniky ktorá sa dá učit snád večne a aj ked som zatial len pri anatomii možno raz budeme aj lietať verím že ludské telo na to má však sme len zhluk energie - vivat Ainstein

PS: sorry za pravopis ,mám to v génoch možno je to odchylka a možno mám slovenčinu u ...

Štefan Ďuriš

Štefan Ďuriš

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

tak trocha pobláznený do pohybu veriac v neuveritelné rúti sa do neznáma Zoznam autorových rubrík:  tryacts/trajekty/SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu