Veľká prestávka

Toto je môj prvý článok.Je to pre mňa veľký deň. A s niečím sa začať musí..Takže začnem s mojou domácou úlohou. Dostali sme ju od našej profesorky slovenčiny.Mali sme napísať reportáž z veľkej prestávky. Dúfam, že sa Vám tá moja bude aspoň trošku páčiť... :)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Práve sa vám živo hlásim z veľkej prestávky triedy kvarty.a. Aj počas vyučovania sa deti stále vedia odreagovať. Hneď po zvonení sa niekoľko dievčat rozbehne na WC, aby nemuseli dlho čakať v nekonečnom rade na kabínku, ktorý sa tu vytvoril hneď po skončení hodiny. Potom si upravia make-up, oblečenie a "hurá!" do "akvárka" ako niekedy nazývajú miestnosť pri bufete(inak je to stále respírium), aby sa mohli pozerať na svojich "vysnívaných princov". Chlapci sa vyberú do bufetu, ktorý je cez celú prestávku nabitý do prasknutia, lebo si chcú kúpiť niečo na pite alebo na zahryznutie. V triede sa tí, ktorí majú radi zábavu presunú k lavici, na ktorej si chalani postavili bránku a spolu s figúrkou z prenosného šachu alias pukom či mini loptou, hrajú rôzne hry. Ale nájdu sa aj tzv. "intelektuáli", ktorých nezaujíma nič okrem sedenia a rozprávania sa. Skupinka dievčat, ktorá taktiež zostala v triede si vyberie učebnice a začne sa "bifľovať" alebo zjedia desiatu, ktorú dostali od mamy. Pár minút pred zvonením sa zrazu do triedy nahrnie "stádo divých koní" z prestávky. Dievčatá sú celé vzrušené z toho, čo videli alebo koho stretli a chlapci sú ako zvyčajne znudení. Nato však začne hodina a všetci sa vrátia do sveta plného kníh a nových poznatkov. Tak až toľkoto vecí sa môže udiať počas krátkych dvadsiatich minút veľkej prestávky. :)

Petra Ďurošiová

Petra Ďurošiová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Noo som úplne normálna baba..tak trosku blaznivá, komunikatívna, priateľská... :)A mám rada basketbal a football.. :D Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu