Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov

Písmo: A- | A+

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov ďakuje Nadácii SPP za poskytnutý finančný príspevok na rozvoj telesnej kultúry a športovej činnosti hendikepovaných ľudí.

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov požiadala v tomto roku Nadáciu Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) o poskytnutie finančného príspevku na realizáciu projektu - Majstrovstvá Slovenska v aplikovanom stolnom tenise - showdown 2020. Náš projekt bol vyhodnotený ako úspešný a aj podporený sumou 1000 €.

V rámci podporeného projektu sa podarilo realizovať prípravnú fázu, ktorá spočívala v zabezpečení materiálno-technického vybavenia športovcov - nákup hracích rakiet pre všetkých účastníkov majstrovstiev SR a ďalších pomôcok pre hru aplikovaného stolného tenisu (showdownu). Následne sa hráči stretli na tréningovom sústredení, kde pod vedením skúseného trénera absolvovali viaceré tréningové jednotky na rozvoj telesnej kultúry. V tomto smere boli ciele projektu naplnené v stanovenom rozsahu.

Druhá a tretia fáza sa však z dôvodu epidemiologických opatrení nemohli uskutočniť v plánovanom termíne. Majstrovstvá Slovenska boli presunuté na najbližší možný termín, ktorý bude schválený Predsedníctvom SAZPŠ.

Projekt bol síce realizovaný iba čiastočne, ale finančne bol podporený vďaka Nadácii SPP celkovou schválenou sumou 1000 €.

SAZPŠ sa chce veľmi pekne poďakovať Nadácii SPP za poskytnutie finančného príspevku na podporu a rozvoj telesnej kultúry zrakovo postihnutých športovcov, zvlášť v tomto náročnom pandemickom období, keď momentálna situácia v spoločnosti športu veľmi nepraje.

Skryť Zatvoriť reklamu