Číslo revízora 20

Chcel by som sa tomuto"neohrozenému" revízorovi bratislavskej Mhd poďakovať, ako profesionálne a ľudsky zaobchádzal spolu s kolegami s mojou dcérou v noci z piatka na sobotu na zastávke nočného spoja N33 v Starom meste.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (153)

V prvom rade, chybu spravila dcéra, pár dní pred odchodom na zahraničnú brigádu si už nevybavovala predplatný lístok, už to tých niekoľko ciest v mestskej doprave „precvaká“. Jej chyba, že nevedela, že na nočný spoj jej zľavený cestovný lístok neplatí, ale mala ho cvaknutý o 23.59, hodinový a prestupný. Keby jej ten revízor, v noci sa pre istotu pohybujúci s dvoma kolegami, vypísal pokutu, kašlem na to. Ale že traja zakomplexovaní muži musia o 00.08 hodine za lakeť nasilu vytiahnuť dvadsaťročné dievča z autobusu so slovami, že zdržuje dopravu, napriek tomu, že ich prosila, že má vybitý mobil, napriek tomu, že im dala občiansky preukaz, tak toto týmto borcom neodpustím.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veľký anonymný čávo vypísal papierik a odknísal sa inam. Dcéra ostala v noci v meste, musela cudzích ľudí porosiť, či si smie zavolať (týmto sa chcem tomu pánovi čo jej poskytol mobil poďakovať) a loviť v pamäti, na koho vie číslo z pamäti. Prišiel pre ňu priateľ autom a tomu sa chcem tak isto poďakovať, nakoniec to dobre dopadlo.

Aspoň som si myslel, kým mi dnes nepriniesla do roboty ten papier o pokute, že či to môžem za ňu vybaviť, zajtra odchádza a nestíha to. Ani ja som nemal času nazvyš a nechcelo sa mi trepať na Olejkársku ulicu, kde to môžem zaplatiť iba v hotovosti. Vybral som sa do podchodu na Hodžovom námestí, do priestorov Mhd Bratislava, že to zaplatím tam, zatiaľ iba 40 euro. Informácia ktorú mi poskytla zamestnankyňa Mhd ma takmer priklincovala k podlahe. Od februára sa pokuty uhrádzajú výlučne na Olejkárskej ulici, veď načo je mať v centre mesta priestory, nech sa ľudia preženú kam chcú oni. To ma ešte tak nedopálilo, pretože na tom papieri som si všimol, že sa to dá uhradiť aj bezhotovostne na číslo účtu atď. Tak som tej fundovanej zamestnankyni povedal, že kašlem na ich inovácie a zaplatím to doma prevodom, nejdem na tu Olejkársku ani za svet. Pani svoju robotu asi veľmi ľúbi, lebo ma hneď informovala, že znížená pokuta 40 euro sa prevodom zaplatiť nedá, že takto sa dá uhradiť iba „normálna“ pokuta 50 euro.

Skryť Vypnúť reklamu

Našťastie, platba mi asi pred hodinou prešla, vôbec to však nemení môj názor na neokrôchkanosť zamestnancov Mhd, ani na alibizmus a neschopnosť jej prevádzkovateľa- Magistrát hlavného mesta Bratislava. Ak by im tak veľmi záležalo na aspoň akom takom ústretovom kroku voči cestujúcim, aspoň tým mimobratislavským, nebudú už viac ako desaťročie udržiavať stav na bratislavskej Hlavnej stanici taký aký je. Kde predajné miesto lístkov na Mhd je slabučko a nezreteľne označené, zastrčené za kdejakou chatrčou predávajúcou hlavne borovičku (na čo dáva súhlas Magistrát) a kde cudzinec nemá šancu zistiť ako a kde si má lístok kúpiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Je to už tridsať rokov, čo som vedome chodil na čierno a asi sa k tomu vrátim. Nedávno som zaregistroval informáciu o tom, ako to približne prebieha v tej komunite čiernych pasažierov a budem nad tým vážne premýšľať.

Vážená Mhd Bratislava, vyslovujem Vám obrovskú výčitku nie za to, že ste neschopní, ale za to, že ste neschopní vedome a zámerne. Po tom, ako ste vykastrovali maximálne vyťažený spoj 133, ako ste ho znefunkčnili a zlikvidovali si dovolím tipovať, že po týchto školských prázdninách ho ako neefektívny zrušíte úplne.

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  602
  •  | 
  • Páči sa:  625x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu