Komerčné televízie

Dnes ráno som zaregistroval na tv. Markíza reportáž z výstavy Jána Ťapáka a Igora Piačku. Celkom ma to zaujalo, vrátil som program na začiatok, reku, kde sa to koná.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Figu borovú, komerčné televízie sú asi presvedčené, že ak niečo stojí za videnie, oni to na svojich obrazovkách odprezentujú dostatočne zaujímavo, kam by ste sa trepali. Proste reportáž nepovažovala za nutné informovať diváka o tom podstatnom, kde, do kedy a v akom čase je výstavu možné vidieť (galéria SPP, Mlynské nivy, 12.6- 6.7, po- pia od 10.00 do 17.00).

Pamätám si trapas z prvých rokov vysielania Markízy, odhodlali sa odvysielať nemeckú klasiku „Plechový bubienok.“ Ako sa im podarilo pustiť film od polovice netuším, omyl po asi dvadsiatich minútach napravili. Proste omyl, stáva sa.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aby markizákom nebolo ľúto, s ujojčanými si smelo môžu podať ruku. Asi štyri roky využívam možnosť nahrávať si vybrané programy, vyhnem sa reklamným spotom, nahrávanie si môžem nastaviť dopredu, nie som v tom čase doma, prípadne obvykle v tej dobe spím. Je pravda, v posledných rokoch už ani nie je čo nahrávať, a ak aj áno, nežiadanej reklame sa nevyhnem. Aby som ani náhodou nezabudol na ich stupídnosti o nadržaných farmároch, neukojených dovolenkároch, či o novom mejkape Martinky, s neúprosnou pravidelnosťou z ľavého rohu obrazovky vyliezajú monštrá a chcú mi vliezť do bytu.

Keby som ale aj túžil po ich spoločnosti, nedá sa. To by sa páni mediálny mágovia museli naučiť dodržiavať vysielací čas. A keby mali k dispozícii aj päť svojich kanálov, nedokážu to, budú tie svoje programy prehadzovať krížom krážom ako pukance. Každý týždeň si čosi merajú, chytajú zúfalý komplex, že to majú malé a vymýšľajú nové návštevy u plastického chirurga, len aby im to narástlo. Keďže obidve spomenuté televízie si zakladajú na dialógoch, ktoré je nutné predsa len vypípať, odkazujem im, nech sa ničoho neboja, ****** sú kolosálny.

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  602
  •  | 
  • Páči sa:  625x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu