Dôveruj ale preveruj

Domyslieť všetky dôsledky svojich rozhodnutí je niekedy ťažké, inokedy zbytočné. Mať istotu v tom, že všetci ľudia sú čestní môže mať napríklad niekto, kto istotu ponúka všetkým a nie je to poisťovňa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Podpredseda parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Otto Brixi (Smer- SD) nepredpokladá, že by mal niekto toľko drzosti a na výbor zaslal podklady s nepravdivými údajmi. Na to mu stačí jeho vedomie a svedomie a stranícka väčšina vo výbore. Overovanie, či je so získaním bytu predsedu Najvyššieho súdu SR Harabína všetko s kostolným poriadkom bolo znemožnené, či si už pán Harabín praje alebo nepraje, aby sa podozrenia s manipuláciou ohľadne dátumu na zmluve vyvrátili.

S kostolným poriadkom to nebolo ani na kalvárii v Banskej Štiavnici. Počas rozsiahlej rekonštrukcie, okamžite po montáži elektroinštalácie do kaplniek začali miznúť medené káble. Potencionálny vinník bol po ruke, neďaleká rómska osada dávala na výber z viacerých obyvateľov. Predseda kalvárskeho fondu pán Macharik má nielen svedomie, ale aj rozum a tak sa rozhodol nainštalovať priemyselnú kameru, majetok veriacich mu predsa len leží viac na srdci ako funkcia predsedu. O pol druhej v noci ho systém cez mobil zalarmoval a spolu s jedným z dobrovoľníkov, českým Rómom Pavlem Herákom zlodeja chytili a odovzdali policajnej hliadke. Nebol to Róm, ale to nie je podstatné. Krádežou káblov zlodej spôsobil relatívne malú škodu a ešte menej za meď zinkasoval vo výkupe. Poškodením elektroinštalácie ale spôsobil škodu okolo 3000 euro a opakovane vyrábal vrásky na tvári farníkom, reštaurátorom, spoločnosti.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je mi srdečne jedno kde a ako býva pán Harabín, rozdiel v cene za ktorú kúpil byt a jeho trhovou cenou je asi tak podstatný ako tých pár eur, čo zlodej utŕžil. Škoda ktorú ale takéto jednania verejných a ústavných činiteľov na spoločnosti páchajú, opäť podľa svojho vedomia a svedomia je rozhodne vyššia ako tých 3000 euro.

Nie som si istý, či zadržanie zlodeja bolo tiež s kostolným poriadkom. Ak priestor nebol označený ako sledovaný, možno to nie je kóšer s predpismi. A aj údaj, že predseda a dobrovoľník zlodeja zviazali lanom môže byť považovaný za obmedzovanie osobnej slobody, máme predsa prezumpciu neviny, tak aký zlodej?

Skryť Vypnúť reklamu

Myslím, že šikovný právnik by s tým vedel niečo porobiť, možno aj JUDr. Brixi.

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  602
  •  | 
  • Páči sa:  625x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu