Ficova črieda zlodejov prasiatok na Súmračnej

Aby bolo jasné. Fico je tvorcom, majiteľom a zároveň predsedom strany SMER- SD a dáva pokyny k dianiu a konaniu v nej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Nepochybujem ani sekundu, že rozkaz je jasný- SMER- sociálna demokracia sa musí za každú cenu udržať na politickej scéne a jej predseda na slobode. Po zverejnení časti nahrávok z poľovníckej chaty takisto nepochybujem, že Ficovi ide doslovne o holú existenciu. Povážte, vlastní, tí najbližší, vylomia mu šuplík či rozpárajú epedy a keď nič iné, scudzia aspoň hotovosť a zlato.

Len naivný by sa domnieval, že dotyčný či dotyční išli práve a len po obežive. Fico sa vyjadril, na margo držania značnej hotovosti, že nedôveruje bankám a tak časť úspor držal v takejto forme. Dobre. Lenže, ak niekto hovorí naraz o nedôvere voči bankám (bojí sa o svoje peniaze) a o scudzenej hotovosti ako o úsporách, logika napovedá, že krádež ho vytočí do nepríčetnosti. Nesporíte do porcelánového prasiatka preto, aby vám ho niekto z najbližšieho okolia klofol kladivkom. Oznámite to už len z dôvodu, že okruh možných páchateľov spočítate na prstoch jednej ruky. Maximálne na dvoch. Nešikovných, stolárskych.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie, nie, tam išlo o niečo úplne iné. Niekto hľadal čosi hodnotnejšie ako jednorazová hotovosť. Materiály tak väzy lámuce, že na prvú šupu viete dotyčného buď okamžite zlikvidovať, alebo opakovane vydierať. Ak by mal Fico istotu, že išlo o sprostú krádež peňazí, oznámi to. Hanba nehanba, z toho by vedel aj politicky ťažiť. Hen, najbližší ma okradol, v tomto štáte sa už ničomu nedá veriť. To je jeho štýl. Že nechce vysvetľovať odkiaľ má päťdesiat tisíc? Nebuďte smiešni. Típek zabudol ruksak z tristo tisíckami na pumpe a stačilo mu tvrdiť, že ich našiel na povale po mame. Hotovo.

Fico sa oprávnene bojí svojho najbližšieho okolia. Nominanti jeho vlastnej strany jeden po druhom vypovedajú o úplatkoch, zlodejstvách a podvodoch. Ako si vzájomne, politické a mafiánske štruktúry, kryli chrbty a delili nakradnutý zisk. Aj tak mizerný právnik ako Fico musí vedieť, že zakaždým strelí capa, ak omieľa dookola o zmanipulovaných výpovediach spolupracujúcich osôb a len na ich základe postavených obvineniach na bezúhonných „smerákov“. Výpoveď jednej osoby je vždy iba tvrdenie proti tvrdeniu a ťarcha dokazovania je na strane žalujúceho. Výpoveď jednej osoby nikdy stačiť nemôže a po prvých, zatiaľ neprávoplatných verdiktoch súdov je jasné, že obvinenia sú vypracované solídnejšie ako „právny názor“ nejakého trápneho, vulgárneho Fica.

Skryť Vypnúť reklamu

Nie, išlo o niečo úplne iné. Len ešte samozrejme nevieme o čo presne. Nevieme, či išlo o dôkazy nebezpečné pre Fica, ale z nejakého dôvodu, musí ich mať vždy po ruke. Alebo či ide o dôkazy nebezpečné pre iných a ich odcudzením, neboli by už držaní za chúlostivé miesta. Príležitosť robí zlodeja. Kde inde ako na Súmračnej by o tom, v poslednom čase, mali niečo vedieť. Aj preto je málo pravdepodobné, že išlo o náhly impulz, využitie okolnosti, kedy upratovačka či ochrankár zaregistrovali presun hotovosti a zlata z vrecka či aktovky do úkrytu. Napokon, marí sa mi, že Fico uviedol, že krádež riešili a vyriešili interne. Človeka mimo vlastných štruktúr nemajú čo riešiť a tak smelo môžeme tvrdiť, že Fico, v tomto prípade, chráni zlodejov z vlastných radov.

Skryť Vypnúť reklamu

Domnievam sa,... ale čoby. Ak Fico nepotrebuje dôkazy pre svoje tvrdenia o Plačkovej zásobujúcej kokaínom liberálov, dôkazy (voči Ficovi) nepotrebuje nikto. Fico chráni zlodejov z vlastných radov a robí tak opakovane.

  

 

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  600
  •  | 
  • Páči sa:  554x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu