MF SR, Štefanovičová 5, Bratislava.

Kúsok pod bratislavskou Hlavnou železničnou stanicou je Ministersvo financií SR. Neuveriteľne veľa bystrých hláv sa tam už usalašilo. Rýchlik ešte nevypľul posledného cestujúceho a v kancelárii ministra je už ďalší génius s nevybaleným kufrom a s poučkou ako spasiť  svet. Veď svet to aj oceňuje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Brigita Schmognerová, ministerka financií 1998- 2002, predtým podpredsedníčka vlády SR pre hospodárstvo v roku 1994. Geniálne nastavila spôsob odvádzania odvodov pre szčo, podľa roku 1993 sme platili za rok 1994 v roku 1995. Skoro som vykrvácal.

Členka SDĽ a tá mala predsa na starosti deblokácie ruského dlhu a tie predsa išli cez Devín banku. A do Devín banky sa predsa naliali miliardy korún, aj keď sa vedelo, že je vytunelovaná. Ak si dobre pamätám, ako náhradu vkladov sa vycvakalo 11 miliárd slovenských korún. A hnije nám v súvislosti z Devín bankou ešte nejaká mŕtvola bieleho koňa v cudzom hrobe, alebo už našli všetkých?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tiež „dovolila“ podnikateľom odpisovať autá , až za 600 000.- SKK tuším, však tí podvodníci si nezaslúžia audinu za dva milióny, však by to museli byť zlodeji.

Brigita Schmognerová, podľa britského periodika Euromoney- najlepší minister financií v Európe za rok 2000, ako prvá žena vôbec. Fíha, to bude dáka odborníčka, keď si ju tak cenia. Dnes ako členka senior managmentu Erópskej Banky pre obnovu a rozvoj v Londýne vo funkcii viceprezidentky. Občas o nej počuť, teda o banke, nie o B.S. Nie je to jedna z tých európskych inštitúcií, čo sa naparovali kým nebola kríza a teraz čučia bezradne na juh Európy a čakajú čo spraví Čína?

Skryť Vypnúť reklamu

Ján Počiatek, minister financií 2006- 2010, podľa britského mesačníka The Banker najlepší minister financií Európy za rok 2008. Podľa iných tiež najlepší dúchač do plachát tej správnej jachty. Čo už, chlapec sa chcel zahrať na Jima Hawkinsa, povoziť sa na Hispaňole a nájsť ten Ostrov pokladov. Tak málo bolo pre to treba urobiť, len vrknúť mazákom číslo. Číselko iba, stačilo za desatinou čiarkou, mazáci sú za čísla vďační, vedia s nimi narábať.

Stephen Leacock si vedel robiť srandičky z bankárskeho prostredia, z biznisu. Literárne poklesky je nádherná kniha poviedok k uchechtaniu sa. Má len jenu chybu, Leacock je Kanaďan a od určitej doby píšuci Kanaďania na Slovensku nefrčia.

Skryť Vypnúť reklamu

A Ivan Mikloš? Najlepší minister financií za rok 2004,tiež podľa Euromoney. To musí iný playboy žhaviť linky do tých redakcií. Andy Warhol dopraje každému 15 minút jeho slávy, aj všetkým Svidníčanom by ich doprial, ale keď si to niekto zamení za svetelné roky, už by mal fakt vystreliť niekam na Mliečnu dráhu skôr ako nám zdaní dvanásť hviezd európskych a aj tie na oblohe.

Neuveriteľne arogantný postoj vie Mikloš zaujať, ďalšie protežovanie Mikulčíka už ani nedokážem komentovať.

Traja ministri financií, tri hviezdy, určite ich bolo viac, ale aj tí traja sú na mňa moc. Prečo sa neviem zbaviť tiesnivého pocitu. Vždy keď na Štefanovičovej ulici zažiari nová aura neomylnosti, keď sa nám odtiaľ derie na svetlo Božie nový génius, vtedy mám ten pocit- aby sme sa už radšej zahrabali pod čiernu zem, oni nás tam už zaženú nech im nezacláňame.

Skryť Vypnúť reklamu

A posledná vec, všimli ste si, ako si občas Fico a Dzurinda obhajujú svojich ministrov financií, ako mávajú tým ich diplomíkom- Najlepší minister financií Európy za rok XY? Mne to príde ako keď sa niekto po prúsere háji tým, že oni preda nič zlé urobiť nemohli- aha aký sme kvalifikovaní. Stoja za nimi pevne a to som rád, aspoň viem, že sa so všetkým tým svinstvom dokážu stotožniť!

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  602
  •  | 
  • Páči sa:  625x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu