Chlapci na Kráľovej hore

Petícií sa už pospisovalo a odovzdalo dosť na to, aby kompetentní aj zainteresovaní pochopili, že zástavbou Kráľovej hory nad Dlhými Dielmi veľa radosti nenapáchajú. Ani magistrát ani developer tu ale nie je preto, aby nám vyčaril ak nie úsmev na tvári, tak aspoň dôvod na spokojné prikývnutie hlavou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Snáď na tisícky sa vyšplhal v Bratislave počet nepredaných a asi aj nepredajných bytov. Na desaťtisíce sa rátajú štvorcové metre ničoho v administratívnych a obchodných priestoroch, ktoré sú buď prázdne, alebo sa tam nájomníci prestriedaju aj piati za rok a znovu je to zaprášené, rozostavané nič. Parkovacích miest je chronický nedostatok, komu v skutočnosti a v reálnom čase patria pozemky nevie ani tá príslovečná divá sviňa, o riešení dopravnej situácie sa mláti prázdna slama už, obrazne povedané, piata „štvorročnica“. Primátor, minister, pánboh, na Slovensku je to jedno, rozhoduje tu niekto iný, ako ten, čo sa pre možnosť rozhodovať v mene občanov a v ich prospech vyškieral na nich z bilbordov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Že volení zástupcovia a nomenklatúrne dosadení úradníci nemajú v sebe kúsok profesionálnej cti, na to som si už zvykol. Tiež na to, že musím dodať to obligátne- česť výnimkám. Ale neviem pochopiť, ako môže niekto podnikať s vedomím, že výsledok jeho práce prináša iba šomranie, nadávky, otázky a kauzy, o ktorých už asi dopredu vie, že budú zametené pod stôl.

Neviem si spomenúť, ktorý urbanistický alebo stavebný zásah v Bratislave za posledné polstoročie dosiahol taký stav, že dodnes sú s ním užívatelia aj širšie okolie permanentne spokojní. Možno niektoré obytné štvrte, možno len preto, že sa do nich ešte nikto nezahľadel a nezačal kalkulovať. Ani výstavba „Manderláku“ na okraji historického jadra nebola najšťastnejšia myšlienka, ale ktorý z dnešných „mäsiarov“ si je istý, že o polstoročie jeho barabizňa natoľko zľudovie, ba či ešte bude stáť. Developerské spoločnosti sa cítia div nie ako stavitelia katedrál, zo stredovekej terminológie je im ale najbližšie klietka hanby.

Skryť Vypnúť reklamu

Kráľovú horu mám toť pod nosom, bol som tam xkrát a ešte sa mi nezunovala. Nepatrí mi, tak ako nepatrí vám, mojim či vašim susedom, napriek tomu, chcú nám ju zobrať. Nezbláznim sa, nájdem si iný kus lesa, radšej už nie CHKO, to je asi nanič vizitka. Len mi bude ľúto, že tam už neuvidím napríklad to, čo 14.11.2010, v obyčajný pekný deň v Bratislave,

Obrázok blogu

keď sa ľubovolná rodinka vybrala na krátky výlet za paneláky a na pozadí jesennej prírody som z tých zopár fotiek niečo povyrezával.

Obrázok blogu

Odložíte bicykel, dáte si pozor, či vám nenaskočil rakúsky operátor a zavoláte si, kým niekto druhý vás pri tom zveční. To len kvôli tomu peknému dňu a suchej tráve okolo, na sídlisku by to nerobil.

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Prídete sem s kočíkom a malým dieťaťom, tým odrastenejším je tu ale najlepšie.

Obrázok blogu

Chlapec akoby vhupol do obrazov "peredvižnikov" ...

Obrázok blogu

...či impresionistov.

Obrázok blogu

Otca tá hra evidentne baví tiež,

Obrázok blogu

pretože je stále chlapcom, aspoň na lúke áno.

Obrázok blogu

Je silný vietor a napnutá šnúra dáva chlapcovi zabrať.

Obrázok blogu

A potom musí otec pomáhať vymotávať draka z konárov.

Obrázok blogu

Konečne sa to už naučil a behá po lúke s drakom.

Obrázok blogu

Otec sa vrátil k ženám, ale ešte kontroluje priebeh letu.

Obrázok blogu

Zdá sa, že je všetko v poriadku...

Obrázok blogu

...a máme za sebou ďalší pekný deň.

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  602
  •  | 
  • Páči sa:  625x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu