Pani Jurinová, ohraďte sa!

Poslankyňu Eriku Jurinovú si šéf OĽaNO Igor Matovič v politike cení ako ozdobu. Chce ňou, ako sám v posledných dňoch verejne uviedol, okrášliť vedenie parlamentu. Nič viac od nej na funkcii podpredsedníčky NR SR nečaká? Pani Jurinová azda nemá na viac?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (36)

Trápny postoj zhovievavého malomestského patriarchu, nehodný politika v demokratickej krajine, prezentoval v posledných dňoch Igor Matovič. Na margo snahy nominovať za OĽaNO pani Jurinovú do funkcie podpredsedníčky Národnej rady SR verejne vyhlásil, že popri samých chlapoch by vedenie parlamentu „okrášlila“. Jasné,... dá sa to brať odľahčene, ale to fakt si ich platíme len na lacnú zábavu?
Nepostrehla som, že by sa pani Jurinová proti tomu ohradila. Nejde o to, či pani poslankyňa je alebo nie je okrasou čohokoľvek. Ide o to, že ak by bola mužom, jej šéfa by nikdy nenapadlo takto sa o nej vyjadriť. Podrazil ju ako političku, ako svoju spolustraníčku a ako ženu. A to verejne. Vymedzil jej hrací politický priestor nepriamym odkazom, že viac od nej nečaká. Akokoľvek to s jej nomináciou za podpredsedníčku dopadne, mala by sa hlasno a verejne ozvať a priateľsky sa ohradiť. Predstava poslankyne akcentovaním jej „krášliacej“ funkcie je aj smiešna, aj hlúpa. Ale taká slovenská, že? Odkomunikovaná s Matovičovým úsmevom má zakryť, čo si v skutočnosti šéf OĽaNO myslí o úlohe žien v politike. Degraduje vlastnú kolegyňu ako političku, ako ženu aj ako kandidátku, ktorá získala vo voľbách dôveru občanov. Jej mlčanie ponúka v dnešnej dobe dosť blbý odkaz verejnosti, že áno, nevadí, že tam bude iba na to okrášlenie. Žeby nato voliči OĽaNO podporili pani Jurinovú krúžkovaním?
Iste, nemám do toho čo hovoriť, lebo som nevolila OĽaNO. Ale som ako občianka tohto štátu závislá od rozhodnutí parlamentu, som aktívna v politike a som žena. Nie som jediná, koho zaráža, ak sa muž podobne o žene vyjadruje a že dotknutá žena adekvátne nereaguje. Bez agresie, priateľsky, ale jasne a dôrazne. Volila som 99% občiansky hlas. Volila som ľudí, ktorí majú pre Slovensko konkrétny plán ako zbaviť politiku korupcie ako zlepšiť život nás všetkých. Nie populistickými rečami, ale činmi a opatreniami. Muži aj ženy rovnako a vážne.
Takže do toho pani poslankyňa! Chce to len nápadné nevkusné kostýmy okrášlené látkovými ružami, volánikmi, riasením, najlepšie v cukríkových farbách, k tomu topánočky s aspoň 12 centimetrovými podpätkami, nápadný účes a mejkap hodný Kleopatry a nezabudnúť „be sexi“. To je také moderné... (cool inšpirácie ponúkajú aj niektoré slovenské političky či moderátorky).

Alebo čo tak chytiť sa chytiť zdravého rozumu a svojej cti a vyhlásiť, čo v tom parlamente skutočne chcete robiť? Lebo nielen Vaši voliči, ale aj tí, čo Vás nevolili, muži aj ženy čakajú, že keď už tam ste, v parlamente budete používať svoj rozum, svoju česť a schopnosti. Ženy práve od žien v politike čakajú, že práve političky budú nenásilne svojim denno- denným príspevkom vo verejnom živote búrať škodlivé mýty a dogmy proti účasti žien v politike. Že nepremrhajú svoju občiansku a politickú príležitosť, ale budú pracovať ako sebavedomé a inteligentné osobnosti, ktoré majú šancu veci zmeniť k lepšiemu. Inak nech radšej krášlia svoje domovy. Aspoň ušetria za tie kostýmy.

Alena Dušatková

Alena Dušatková

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Viedla som občianskych kandidátov strany 99% - občiansky hlas do predčasných volieb 2012. Som naďalej politicky aktívna. Venujem sa ochrane práv detí a sociálne odkázaným ľuďom.Pracujem na tom, aby ľudia dostávali prácu a aby si ju udržali. Baví ma veci meniť k dobrému. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu