Strach skúsených goríl

Staré skúsené gorily dostali strach. Z nových, údajne neskúsených ľudí v politike. Všetci však už dávno vedia, že do parlamentu nepatria v kradnutí skúsené gorily, ale ľudia so zdravým rozumom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Hnutie 99% - občiansky hlas v utorok predstavilo plán na skrotenie Gorily. V decembri sme boli prví, kto vyzval premiérku, aby prinútila šéfa SIS zbaviť mlčanlivosti príslušníkov tajnej služby. A hneď po Novom roku sme obehli veľvyslanectvá 4 členských krajín EÚ s dokumentom Gorila, aby vo svojich krajinách vyšetrili trestnú činnosť zahraničných firiem, ktoré korumpovali našich politikov.

Celý húf alibistov dnes hovorí, že dokument Gorila mali už skôr, ale báli sa ho zverejniť. Preboha, čoho sa báli? Veď báť by sa mali všetky gorily! Načo je občanom dobrá parlamentná strana, ktorá prizná, že už pred voľbami mala Gorilu prečítanú, ale nemohla nič urobiť? Čoho sa báli?! Načo sú občanom noviny, ktoré nezverejnia dokumenty o Gorile, lebo sa báli? Ak by boli v ohrození kvôli zverejneniu Gorilu, ľudia by vyšli do ulíc, aby ich ochránili. Presne tak, ako to robia teraz.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Politici sa vyše 20 rokov nechcú vzdať poslaneckej imunity. Keď vidíme, ako sú ľavica aj pravica namočené do gorilých korupčných akcií, tak je všetkým jasné, prečo sa jej zubami nechtami držia. Teraz pred voľbami predstierajú, že by s ňou predsa len niečo urobili, ale to je len hra. Čo bránilo vyslúžilým politikom, aby sa vzdali poslaneckej imunity už dávno? Slúžili a slúžia len sami sebe a svojim mecenášom. Poslaneckú imunitu nepotrebuje nikto, kto nechce v politike kradnúť.

Staré tváre, ktoré v politike za 20 rokov nič dobrého neukázali, ľudí vyzývajú, aby nevolili nových politikov. Vraj nemáme politické skúsenosti. Moja odpoveď znie: Našťastie nemáme ich skúsenosti so špinavosťami, ktoré tu dve desaťročia páchajú. My máme zdravý rozum a skutočné priority pre 99% bežných ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudia nie sú hlúpi. Už dávno neveria farizejom, čo nám roky kážu uťahovať si opasky, aby si mohli nakradnúť viac a viac. Na nás ostatných kašlú a rehocú sa nám hneď prvý deň po voľbách. Idú sa teraz rozpučiť, len aby zabránili novým stranám dostať sa do parlamentu. Robia všetko preto, len aby umlčali hlas 99% bežných ľudí.

Máme ďalej čušať, keď najskúsenejšie striebrosrsté gorily predávajú svoje rodiny za vrecia pozlátených banánov? Staré a údajne skúsené politické tváre sa už dobre poznajú a vždy sa dohodnú. Na tom, čo ukradne ľavica a čo ukradne pravica. Preto hystericky trúbia do sveta, že nemá zmysel voliť nové strany. Čo sú to za demokrati, keď ľudí nevyzývajú, aby prišli k voľbám?

SkryťVypnúť reklamu

Musíme prísť voliť a vybrať si namiesto goríl nových ľudí so správnymi prioritami. Voľme ľudí namiesto goríl. Potom bude na Slovensku konečne lepšie.

Alena Dušatková

Alena Dušatková

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Viedla som občianskych kandidátov strany 99% - občiansky hlas do predčasných volieb 2012. Som naďalej politicky aktívna. Venujem sa ochrane práv detí a sociálne odkázaným ľuďom.Pracujem na tom, aby ľudia dostávali prácu a aby si ju udržali. Baví ma veci meniť k dobrému. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu