Nemám koho voliť! (?)

Nezmysel. Vždy je koho voliť. Ak niekto tvrdí opak, nie je zorientovaný, alebo sleduje nekalé ciele. Stačí na to zodpovednosť.  Ak ju niekto nemá, nie že nemá koho, ale vedome sa vzdáva vplyvu na vývoj u nás, ubližuje sebe a svojim blízkym. Neverím, že z 26 strán sa nedá vybrať program, ktorý je "stráviteľný" a medzi skoro 3000 kandidátmi štyroch, ktorí spĺňajú aspoň priemerné kritériá.  Ak niekto dokáže pri 15-stupňových mrazoch manifestovať proti korupcii, určite je schopný si v teple prelúskať programy a kandidátky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (40)

Ako postupovať? Kto chce silou-mocou vidieť v parlamente nové tváre, nech sa sústredí na tie nové strany, ktoré majú aspoň teoretickú šancu získať 5%. Výber sa okamžite zúži a v pohode si vyberieme. Ja by som však neriskoval. Čo o nich vieme? Koho z nich poznáme? Budeme riskovať, že pár mesiacov po voľbách tu bude Šimpanz, Orangutan alebo iný príbuzný Gorily? Nie je lepšie pohrabať sa v tom, čo nám tu po tých zemetraseniach zostalo? Vždy je lepšie pohybovať sa v známom priestore, hoci po zemetrasení, ako v úplne cudzom.
Tak si tu teda poupratujme. Gorilu by som bral len ako jazýček na váhach úplne nakoniec, pretože dnes skoro nikto nevie, čo z nej je pravda a čo nie. Ale poďme na to, čo je isté, jasné, overiteľné.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Existuje človek, ktorý nemá poňatia, ako môže cena diaľnic súvisieť s infláciou a výškou reálnych miezd. Potom nečudo, že napr. stratu v štátnom Cargu vo výške 600 miliónov eur pokladá za hrdinský čin, a preto dal (Vážny) odstupné riaditeľovi Matejovi Augustínovi (Smer) vo výške 14-násobku mesačného platu tj 154 000 eur. Takže ten geniálny menežér každý mesiac zarábal 11 000 eur. Ďalší odvolaný člen predstavenstva nákladného dopravcu Jozef Pavúk (HZDS) mal dostať odstupné takmer 130 tisíc eur. Vy, čo sa čudujete, odkiaľ sa berie oficiálna priemerná mzda nejakých 770 eur, keď vy máte 300, tak už viete odkiaľ... Ten istý človek sa neprestajne v televízii diví, že diaľnice sa dajú stavať za polovičné ceny. Okrem toho nemá žiadnu predstavu o znížení nezamestnanosti okrem toho, že všetkých nezamestnaných by asi zamestnal na stavbe predražených diaľnic. Fakt sa veľmi snažím ho počúvať vždy, keď hovorí na túto tému. Veľmi mu záleží na tom, aby sa nerobila zmena v riadení štátnych nemocníc, vyhovuje mu stav, keď sa ich obrovské dlhy zaplatia z požičaných peňazí a keď jediná osoba - riaditeľ, bez kontroly naďalej rozhoduje o "hospodárení" do ďalšej straty, o predaji majetku nemocnice, pozemkov, budov atď... Ostatné štátne podniky a zákazky sú to isté, len v bledočervenom. Takže je logické, že tento človek nikdy nič nebude privatizovať. Zarezal by totiž (grécku) sliepku, ktorá (zatiaľ) znáša (kade-tade) zlaté vajcia (aj hodinky za 20 000). Okrem zdaňovania a zadlžovania nemá program. Má aj kamošov. Jeden je známy tým, že sa sčista jasna v čase, keď sa rozhodovalo o konverznom kurze Sk na euro úplne náhodou našiel na jachte jednej finančnej skupiny (tej, čo sa teraz smeje). Má aj iného kamoša, s bulharskými koreňmi, ktorý má rád adrenalín, a preto pribalil nič netušiacemu turistovi do lietadla smer Írsko... výbušninu. A Íri na to prišli. Švanda, čo? Aj vy máte radi adrenalín? Zvoľte ich a cestujte z Popradu do Dublinu. Možno vám to vyjde. Komu to ešte nedocvrklo - tento "šikovný" politik je Fico. Kto je rozhodnutý stať sa jeho voličom (spolupáchateľom), nemusí tu ďalej strácať čas. Ďalší expert je veľmi populárny schopnosťou zahrať opitého. Úplne verne! A tiež pritom lietať stíhačkou, drahými amerikami alebo poza parlament, kolaborovať s horemenovaným. Jasné, že Slota. Aj jeho voličov púšťam domov.
Za ich vlády došlo k miliardovým škandálom, ktoré možno budú vyšetrené, neviem či aj potrestané. Ale oni dvaja s tým určite nič nemajú.

Skryť Vypnúť reklamu


Predpokladám, že teraz už môžem vážne. My, čo sme tu ostali, sme dúfali, že súčasná vláda má dosť rozumu na to, aby vydržala 4 roky. Nič jej v tom nebránilo. Rozhodla sa však predviesť samovraždu v priamom prenose. Čo ju k tomu viedlo? Určite nie zodpovednosť voči nám. Súhlasím, že jej to musíme spočítať. Aby nám to nabudúce nezopakovala. Keď však nepôjdeme voliť, ublížime nie tým, čo to spískali, ale sebe. Zas nám to tu Fico nasmeruje do Grécka a my sa môžme ísť v lete školiť, ako sa prevracajú autá, zapaľujú domy, rabujú obchody, lebo sa to zíde... Ako odstaviť vinníkov za pád vlády a neublížiť pritom sebe? Jednoducho - ísť voliť a krúžkovať ako zmyslov zbavení! To znamená VŠETCI KRÚŽKOVAŤ!!!
Teraz si povedzme koho nie a koho áno. Nuž nie tých, čo nám povalili vládu. Kto to bol? Sulík? Ten hovorí, že Dzurinda. Fico hovorí, že oni obaja. Čo hovorí sedliacky rozum? Sulík znie presvedčivo (aj v nemčine), ale bojím sa, že neskoro. Také reči tu mali byť pred vznikom EU a eurozóny. Takže nemusel za každú cenu hlasovať proti eurovalu. Hlavne, keď celej Európe sme boli na posmech, keď sme to odmietli a vzápätí poslušne schválili. Ale úplne jednoducho mohol pádu vlády zabrániť Dzurinda, keby nebol spájal hlasovanie s dôverou vláde. (Hovorím Dzurinda, pretože on aj Mikloš o spájaní hlasovania hovorili dávno pre ním).
Ale Dzurinda to spojil. Podľa sediackej logiky mal v ruke všetku moc vládu udržať, ale aj povaliť. Rozhodol sa povaliť. Kto si myslí, že urobil dobre, nech ho krúžkuje (spolu s Miklošom, na všetko majú rovnaký názor). Sú ľudia, čo ich pokladajú za géniov. Ja hovorím, že génius by sa nedal dobehnúť Gorilou ani daňovými úradmi, ani sitkami ani ničím podobným. A ešte mi na nich vadí, že nominovali za generálneho prokurátora toho istého Trnku, ktorého aj Fico. Mne to pripadá veeeľmi divné (zase sedliacky rozum, som z dediny), ja by som ich nekrúžkoval. Ale kto má (mal) rád značku (SDKÚ), nech si tam vyhliadne ľudí, ktorí sú akosi v tieni týchto dvoch velikánov. Štyroch určite nájde. DOPORUČUJEM!
Most - podľa mňa sa snaží o ten Híd celkom úprimne. Aj Hrnčiar je skutočný a má výsledky v Martine. Kto veľmi chce, štyroch určite nájde.
KDH - doteraz sa úprimne čuduje, ako mohol niekto povaliť takú vládu. Fígeľ nám všetkým daroval 700 000 000 eur, ktoré stihol vydrapiť z Ficových "projektov". Stihol ozdraviť Cargo po 20 rokoch, rozbehnúť cestovný ruch. Má však jeden obrovský škandál - kúpil za zlomok trhovej ceny byt, presne tak ako milióny Slovákov v deväťdesiatych rokoch. Čo spraviť? Odpustíme mu to, alebo aj my ostatní darujeme svoje takto získané byty napr. na charitu alebo prvému, kto je chudobnejší ako my? Ja by som mu to radšej odpustil. Táto strana je však tiež adrenalínová, neustále si koleduje o problémy, brnká po nose najhorším gaunerom. Kto z vás by to zobral na seba? Ja by som to radšej nechal na Lipšica. Majú poctivý program. A majú ich všetci v zuboch. Tu by som si pokojne veselo pokrúžkoval aj viac.
SAS - prečítajte si Sasanku. Kto verí, že v nej išlo o odhalenie štyroch zradcov? Ja som napočítal zatiaľ len jedného. Okrem toho neverím, že dvaja chlapi či dve ženy dokážu vychovať (úplne) zdravé deti. A je somarina, že embryo sa stáva človekom až v určitom momente v priebehu vnútromaternicového vývoja. Eutanáziu im neberiem, nech si ju ale aplikujú sami na seba. A predtým marišku.
Že vraj OĽaNO. Vraj Matovič dostal na kandidátku cenné osobnosti. Vzniklo partnerstvo ako keď oheň zalejete vodou. Cenné osobnosti zistili, že pre Matoviča sú cenné asi ako rebrík k popularite. Inak sú bezcenné. Takže už tam nie sú. A tie čo sú, už asi cenné nie sú...
Ešte 3 pomôcky:
1. V roku 2011 (za ministra Lipšica) sa ukradlo najmenej áut od vzniku Slovenska. Zároveň polícia odhalila najviac daňových podvodov, stalo sa najmenej vlámačiek, krádeží aj lúpeží, došlo k najnižšiemu počtu dopravných nehôd, zranených aj usmrtených pri nehodách.
Pritom sa vybralo o 23% (o 10 miliónov eur) menej na pokutách. Chcete plniť Kaliňákove kvóty pokút? Ja radšej nie.
Odhalili korupciu v hodnote 9 300 000 000 eur, teda 32-krát viac ako v roku 2010. (Žeby aj teplý vzduch?). To je suma 3-krát väčšia ako deficit štátneho rozpočtu na rok 2012!!!
2. Kto naozaj bojuje proti korupcii?

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

3. IVO priniesol nedávno štúdiu, ktorá okrem iného nepriamo dokladuje pozorovania psychológov, že v našich politických stranách sa stále viac prejavuje tendencia, že predsedovia namiesto skutočných osobností do svojich strán angažujú poslušných... členov. Tabuľka je veľmi zaujímavá. Užite si to. Uvidíte, ktoré strany majú na čele nenahraditeľných vodcov (manipulátorov?), a potom ďaleko nič. Možno prídete aj na to, ktorá strana je nejaká "iná" alebo prečo Iveta Radičová už nekandiduje...


Julius Eckhardt

Julius Eckhardt

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek z vidieka. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu