Modrová

Brat potok, sestra voda...

Písmo: A- | A+
Obrázok blogu

Včera som sa vrátil aj s mojími spolubratmi novicmi a magistrom z päťdňového pobytu v dedinke Modrová pri Piešťanoch, kde sme sa zúčastnili na ekologických prácach - čiže žiadne vylihovanie na chate...

Päť dní strávených v nádhernej prírode, v čerstvom vzduchu, v tichu od ruchu mesta je naozaj krásnym zážitkom. Našou úlohou bolo vyčistiť potôčik od nečistôt počnúc starými plechovkami, umelohmotnými fľašami, cez rôzne kovové predmety až po napadané konáre a suché stromy.

Podľa benediktínskeho hesla ORA et LABORA sa aj naša práca striedala s modlitbou breviára, ruženca a samozrejme úvod dňa sme začínali svätou omšou. O stravu sa starali miestni ľudia a nezabudol nás navštíviť aj pán starosta s dobrými koláčmi a fľašou veľmi dobrého vína.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Na slávnosť Nanebovstúpenia Pána sme boli v dedinke na svätej omši, čomu sa dedinčania veľmi potešili a hlavne detičky a mladí mali z toho zážitok - veď mnohí z nich videli "mnícha" prvýkrát v živote.

Pán nám daroval aj užasné počasie...

Ja som síce v predposledný deň dostal horúčku, nakoľko som mal malé čižmy a občas sa mi do nich naliala voda, ale stálo to za to.

S dobrým pocitom, že sme sa postarali o nášho brata potôčik sme v piatok navečer odchádzali naspäť do Trnavy - do nášho kláštora.

Obrázok blogu
Roman Effenberger

Roman Effenberger

Bloger 
  • Počet článkov:  107
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  zamysleniamyšlienkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu