Poďme voliť, rozhodnime sa srdcom

Kampaňovali sme, myslím, statočne. Nie za veľa peňazí, no o to s väčším odhodlaním. A myslím, že sme sa aj celkom trafili. Upozornili sme na to, že politik musí konať poctivo, lebo lož, či zlý úmysel ho to skoro dobehne (upozornili sme na kauzu falšovania podpisov pri registrácii strany 99 % - občiansky hlas). Vystríhali sme voličov, aby išli voliť a volili s triezvou hlavou, nenaleteli sladkým rečiam Roberta Fica - "Neopi sa z Fico Koly". Prihlásili sme sa k odkazu vecnej a slušnej politiky - Ivety Radičovej, ktorú stále presviedčame, aby z politiky neodchádzala.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vidím tri poučenia z kampane a predvolebné posolstvá, ktoré by som rád adresoval voličom:

  1. Nie je dôležité, čo politik hovorí, ale to, či sa v súlade s tým správa. Tlačte politikov ku skutkom a konkrétnym krokom miesto „sladkých“ rečí.

  2. Každý čaká akési okamžité riešenie kauzy Gorila. Pre mňa je veľké prekvapenie, že tú najväčšiu “gorilu s kolou z bytu“ sa nikto nesnaží (na ceste za jednofarebnou vládou) zastaviť. Nikoho nechcem obhajovať, kauza sa týka všetkých, čo sú v spise spomínaní. Uznajte však, že dať Ficovi (absolútnu!) moc a nepýtať sa ho na "omamný nápoj", ktorý popíja s finančnými skupinami, je hazard a veľmi nespravodlivé.

  3. Apatiu a skepsu prelomíme väčším zapojením sa do politiky a prosím, nečakajme ideálneho politika, ktorý to všetko za nás vyrieši. Rozhodujme my ako občania tejto krajiny. Ako svojho času napísal prezident Václav Havel: "Teraz už naozaj nejde o to, ktorá strana, klub či skupina zvíťazí vo voľbách. Teraz ide o to, aby v nich zvíťazili tí mravne, občiansky, politicky aj odborne najlepší z nás."

Parafrázujúc pána prezidenta, naším najväčším nepriateľom nie je Gorila a skorumpovaní politici. Naším najväčším nepriateľom sú dnes naše zlé vlastnosti - ľahostajnosť k veciam verejným, ješitnosť, závisť, sebectvo, arogancia, osobné ambície a mnohé ďalšie.

Tu nás čaká zápas, ktorému tak či tak neujdeme. Aby slušnosť bola normou. Aby sme obec, mesto či štát zveľaďovali, a nie okrádali. Aby politika nebola o intrigách a špine. Aby slabší z nás boli chránení a práve tí silnejší a bohatší sa solidarizovali s tými v núdzi, a to dobrovoľne.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O to sa chce Nová Generácia SDKÚ-DS pokúsiť. Veľmi vás prosím o podporu. Aby sa ľudu vrátila moc, každý musí začať od seba. Poďme zajtra voliť. Máme to vo vlastných rukách.

Ak sa Vám príspevok páčil, prosím, zahlasujte zaň na vybrali.sme.sk. Ďakujem :)

Peter Elek

Peter Elek

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kandidát Novej Generácie na kandidátke SDKÚ-DS. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu