Ako riť na šerbeľ sedí tá Pumpa

Písmo: A- | A+

Dano a Miky z Pumpy sú naši chlapi, nedáme si ich. Darmo predseda Rady rozhlasu a televízie pán Gallo skonštatoval, že aj autorská sloboda by mala mať svoje hranice. Tá v seriáli ich prah vraj prekročila 27.januára tohto roku.

Vraj najmä v rozhovoroch Dana a Mikyho s pani ministerkou Kolíkovou, za čo sa jej RTVS ospravedlňuje.

Chápete to? Michal a Dano nie sú s dovolením nijakí solúnski bratia ani Štúrovci, sú to, našťastie, naši typickí chlapi. S takými sa po karanténe zasa budeme stretávať na verejných aj neverejných miestach a, prirodzene, vo viacerých obslužných zariadeniach nielen čerpacích staníc. Takí normálni gádžovia, ktorí rozprávajú, ako im huba narástla. Sme v našej Krajinke,nie?

Napríklad, Dano: "Zlepšite svoj imidž, aby ste nevyzerali ako strašidlo".

Alebo Michal: "A robte niečo s tými vlasmi, aby vám ľudia viac dôverovali."

A podobne a podobne. Nepáči sa, vzdelanci? Kto vám káže pozerať?

No vidíte a pritom pán generálny riaditeľ RTVS informoval, že prijali konkrétne opatrenia, aby sa v RTVS už nič podobné nezopakovalo. Generálny pán Rezník však na druhej strane vyvodí pracovnoprávne dôsledky, takže Pumpa bude mať nového dramaturga.

Ani v ostatnej premiére v sobotu a pre istotu ani v jej repríze v pondelok sme si nového dramaturga akosi nevšimli. Fakt je, že k pánovi režisérovi Begányimu (režíroval aj seriál 1890) pridali ďalšieho režiséra Tutokyho, o ktorom sa síce veľa nehovorí, ale "idú" o jeho práci slušné chýry.

Akiste v tom má "prsty" nový programový riaditeľ Šulík. Vraj: "Absolútne zodpovedám za tento program a beriem na seba zodpovednosť".

U nás niekto berie za niečo zodpovednosť?

To bude nejaký statočný odborník.

Ale v našej televízii?

Skryť Zatvoriť reklamu