Je potrebné diváka klamať?

Písmo: A- | A+

Zábava s Honzom Musilom a jeho Nebezpečnými vzťahmi na Vianoce končí.

Nie je to krátka televízna "známosť". Prvé bolo Áčko.

Reláciu kedysi vysielali denne, a bola iná ako jeho dnešné relácie na Barrandove (Nebezpečné vzťahy, Ako to dopadlo?, Zoznamka).

Napriek tomu, že je viac ako jasné, že sa práve vďaka nemu podarilo vytvoriť program s vysokou sledovanosťou, od ktorého je ťažké sa odtrhnúť, prichádza rozhodnutie riaditeľa, samoľúbeho Jaromíra Soukupa do Vianoc ukončiť Musilove relácie. Ten sa snažil vyhovieť rôznym vekovým kategóriám, ale vo všetkých prípadoch si "štricácky" necháva otvorené aj zadné dvierka. Tí, ktorí neovládajú Musilovo čarovanie, sa nechali nachytať na príbeh, povedzme rodičov, ktorí si nevedia dať rady s adolescentným synom. Napokon, po "serióznych" konfrontáciách vyjde najavo, že otec rodiny má aj druhú rodinu, s ktorou na "preskačku" žije, a, aby toho nebolo málo, syn z prvej rodiny čaká dieťa s dcérou z druhej otcovej rodiny, čiže so sestrou, o ktorej netušil. Príbeh rozhodne diváka "drží" do konca v napätí a o to ide každej televízii.

Lebo, či už ide o pripravený scenár alebo ponuku stretnúť sa s blízkymi v kulisách Barrandova v "telke" a trápenie je skutočné, zvedavý divák chce vedieť, ako to dopadlo.

Je to málo?

O niečo podobné sa pokúšala aj Bratislava, ale bolo to, hoci s preferovaným Chovancom, dosť veľké nedorozumenie.

Ale Soukup sa ani náhodou nemieni Musila zbaviť, veď záznamy starých programov s účinkujúcimi, ktorí sú roky na pravde Božej Barrandov dlho zachraňovať nemôžu.

Zrejme preto dostal pán Musil príkaz vymyslieť do Vianoc nový typ programu.

Zoznamka neuspela. Bude to musieť byť program na úrovni obľúbených Nebezpečných vzťahov, ale "o poschodie vyššie".

Skryť Zatvoriť reklamu