Slovenská Sviňa dnes v Českej televízii

Písmo: A- | A+

Ani nie tak dávno minulý, aj súčasný premiér, majú akiste svoje dôvody na založenie nového Zväzu slovensko - ruského priateľstva. Zrejme ich naviguje  kapitán Danko a ďalší politickí géniovia, takže vás už nič neprekvapí.

Skutočnosť, že slovenský film Sviňa režisérov Solčanskej a Biermanna má televíznu premiéru na ČT 1 o 21.10 to len potvrdzuje. Ani jedna zo slovenských televíznych spoločností sa ho totiž neodvážila uviesť na oči slovenskému divákovi. Prečo? Malé avízo:

V roku 1999 podnikateľ Wágner začne vydierať poslanca s prezývkou Bobo. Vlastní totiž nahrávku, na ktorej je zachytený pri styku s neplnoletou dievčinou.

Wagner ho núti založiť vlastnú stranu so snahou získať post predsedu vlády. O 10 rokov je Bobo premiérom a Wagner ťahá za politické nitky.

Zrejme vám to pripomína dobre známe okolnosti minulých rokov, a, samozrejme, aj ich protagonistov.

Film vznikol podľa knihy Arpáda Soltésza, ktorý v roku 1989, po návrate z emigrácie, vyštudoval tlmočníctvo a prekladateľstvo a v druhej polovici deväťdesiatych rokov si našiel prácu v novinách a sústredil sa na investigatívnu žurnalistiku. Napísal viacero (aj) ocenených kníh a v súčasnosti pracuje ako politický komentátor.

V hlavných úlohách uvidíte Dianu Mórovú, Jozefa Vajdu, Marka Igondu a Dana Heribana.

Film nakrútili po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny. 

Smutné výročie tragédie a doteraz oficiálne nepotvrdenú objednávku ich smrti, si onedlho po troch rokoch znovu pripomenieme.

Skryť Zatvoriť reklamu