Spomínate si ešte na krásnu starú dámu Žofiu?

Manžel zomrel, deti žili na niektorej avenue, vnúčatá nevídala, ale podľa pokojného výrazu tváre žila v blaženosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

A predsa by mohol prísť splín z osamelosti. No pri sledovaní reklamy akejsi sporiteľne o príťažlivosti ešte stále zvodnej postaršej, výborne oblečenej krásavice, neprichádzal do úvahy. Teda v tej nafilmovanej reklame.

Pocítila som optimistické zachvenie, ojojoj, ani po osemdesiatke nič nie stratené a bola to taká ponáška na spokojnosť ako keď sme mali všetci nútene uveriť filmu Moskva slzám neverí. A Žofia, ktorú, ak si pamätáte, už nik neoslovoval krstným menom, sa zavesila do mladej dievčiny, vytešila sa s mládežníkmi, o ktorých bola presvedčená, že s onou sporiteľňou po covide vytvoria nový, krásny svet. Z toho sa tak rozkokošila, že pristúpila k takmer kilometrovému, obloženému kvázi švédskemu stolu uprostred lúky a podávala si ruky s neznámymi ľuďmi, jeden by im priam zalichotil oslovením "súdruhovia".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A odrazu bum! Americkí imperialisti a ich prisluhovači vyvolali nepokoj v láskavom srdci Vladimíra Vladimíroviča a on svojou láskavou rukou začal zachraňovať svet ničením všetkého živého.

A čo naša krásna Žofia?

Zostala sedieť v secesnom kresle a použila clivé slová pod zábery, ktoré mali zobrazovať ju samotnú ako dievčatko počas druhej svetovej... Schovávala sa pod rozbitým starým stolom tak, ako dnes ukrajinské dievčatká, tie, ktoré ešte ruské mierové zbrane nezabili.

Elena Antalová

Elena Antalová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  481
  •  | 
  • Páči sa:  683x

Autorka mnohých, aj ocenených, rozhlas. hier a dramatizácií, poviedok a pásiem, tiež TV a film. projektov. Kedysi redaktorka kultúry. Bývalá členka Rozhlasovej rady. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu