"Ten Stalin je fešný lotor" hovorí vo filmovom dokumente Tajomstvo ich vzťahu Adolf Hitler. Stalin zasa rozpráva o ich "večnom priateľstve".

Podľa videného mali dvaja najkrutejší diktátori 20. storočia omnoho viac spoločného, ako by sme dokázali predpokladať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hitler a Stalin, ako potvrdil 15.marca (v prvej časti) francúzsky filmový dokument z roku 2021, sa síce nikdy osobne nestretli, čo nebránilo ich vzájomnému obdivu do chvíle napadnutia Sovietskeho zväzu. Dovtedy sa vzájomne obdivovali, v čiernobielych filmových záberoch si posielali vrúcne odkazy, pričom ich spojenectvo aj vzájomná spolupráca zostali na dlhé desaťročia záhadou.

Francúzski tvorcovia pozoruhodného dvojdielneho dokumentu ponúkli, a v druhej časti na tv dvojke 22 .marca ponúknu najnovšie odhalenia hanebného vzťahu. Holocaust a nepríčetné vraždenie v gulagoch jasne dokazujú ich osobnú nepríčetnosť, egomaniactvo a sebastrednosť. Túžba vládnuť celému svetu, zo všetkých si vyrobiť otrokov a o ich životoch a smrti rozhodovať bez akýchkoľvek morálnych zábran cítili ako naplnenie života, ba svätú povinnosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ľudia ich napriek všetkému zbožňovali a mnohí z podrobených štátov so slzou v oku spomínajú na časy radosti, keď "za fašistov a komunistov bolo lepšie".

Asi preto si na východ od raja po Gorbim zvolili Putina.

Je človek takzvaný rozumný vážne rozumný?

Elena Antalová

Elena Antalová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  482
  •  | 
  • Páči sa:  702x

Autorka mnohých, aj ocenených, rozhlas. hier a dramatizácií, poviedok a pásiem, tiež TV a film. projektov. Kedysi redaktorka kultúry. Bývalá členka Rozhlasovej rady. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu