Veď dobre, Peťko, ale čakali sme viac!

Písmo: A- | A+

Keby sme všetci, teda Slováci, mohli zabíjať čas bicyklovaním, žlté tričko pre Slovensko je jasné, Froome by si mohol v tej ich Británii akurát tak poplakať na kráľovninej sukni. Skrátka, Peťko, čakali sme viac a trpeli sme.

A stratili sme kopec tvorivého času! Nie je bohviečo tri týždne ležať každé popoludnie rozvalení na gaučoch a rozkladacích kreslách s misou grilovaných rebierok a dvomi tromi fľašami piva, fľašou, dvoma litrami vína či pollitrovkou slivovice (nie vodky, aby sme našou pijatikou dokázali Tinkoffovi, že keby sme boli na Tour de France my, ostatní Slováci, nemohol by sa tak bohorovne rozdrapovať).

Pracovali sme na tých ležadlách ako za čias úderníkov Slabejovcov, ba priam ruských Stachanovovcov, makali sme pri tom žrádle a pijatike takmer ako kedysi oni, teda na nejakých 700 % a bojoval sme za to fiktívne žlté tričko tak, ako najlepší úderníci, čo bez problémov nahradili takzvanú inteligenciu v glotových rukávoch a tí najzapálenejší boli za 6 týždňov vyškolení za sudcov, čo nahradili tých zo starých dlhoročných škôl. To potom fičalo! Hneď boli v base všetci nepriatelia ľudovodemokratických cyklistov a pri ich bývalých domoch si oni nechali poskladať síce už nie bicykle, ale ligotavé šesťstotrinástky! Akože úradné, so šoférom, pravdaže, a vodičov, ak sa pošťastilo, robili bývalí kapitalistické cyklisti.

Ale načo ťahať do Vášho hodnotenia politiku, naši nadovšetko objektívni čitatelia to nemajú radi, takže vráťme sa k Vám, Peťko. Je toho viac. Keď ste si už, prosím, pekne, nechali zobrať aj biele tričko, ublížili ste nám, všetkým piatim miliónom slovenských cyklistov, a ešte, aby toho nebolo málo, nechali se si ho zdrapnúť nejakým Kolumbijčanom! Ani nevieme, či je kresťan, aby sme ho v čase úteku z Kolumbie ako stoprvého "utečenca" vo Ficolande prichýlili. A ešte ste si nechali zhabať aj Červené číslo, to ste neurobili dobre! Čo vie akýsi Francúz Bardot o červených víťazoch? Je Bardotovej praprasynovec? To Vy by ste sa s Vaším priezviskom mohli tváriť ako Francúz, ale to nás netrápi, vieme, že napíšete lepší bestseller ako Saganová, a nemuseli by ste ho nazvať ani Dobrý deň, smútok, ako ona! Hoci by sme to dnes, po Tour, pravdaže, chápali!

Odpúšťame Vám, Peťko. Pod podmienkou. Na budúci rok chceme všetky tričká, my na to máme!

Skryť Zatvoriť reklamu