reklama

Yuval Noah Harari, jeden z najčítanejších svetových autorov, o Putinovi

Putinove ašpirácie sa obmedzujú na obnovu starého sovietskeho bloku alebo dokonca na obnovu cárskeho impéria (Homo Deus)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Harariho prvú knihu Sapiens preložili doteraz do viac ako štyridsiatich jazykov. Niektorí ďalší autori z nej čerpajú nepoznané informácie a dopĺňajú nimi aj vlastnú literatúru faktu. A čitatelia sa zoznamujú s minulosťou, ktorá im otvára nové obzory. Podrobnosti zo života dávnych predkov prezrádzajú, že ani oni neboli nijakí anjeli. Vyhrávala závisť a nenávisť.

V druhej knihe (Homo Deus) Yuval Noah Harari hovorí o našom prežívaní: "Za posledné storočie sa ľudstvu podarilo nemožné: premeniť nekontrolovateľné sily prírody - hladomor, epidémie a vojny - na zvládnuteľné výzvy...?!"

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jeruzalemský špecialista na svetové dejiny sa pomýlil. Covid nepredpokladal? A vojnu? Ani v tretej knihe 21 lekcií pre 21.storočie ešte totiž nemohol poznať detaily súčasnej vojny. Iba upozorňoval: "Priepasť medzi ľuďmi bude väčšia ako medzi Homo sapiens a neandertálcami".

Celkom dobre je nám to známe aj z našej malej krajinky.

A Putin?

"Vladimír Putin smeruje k historickej porážke", povedal spisovateľ pred niekoľkými dňami. "Môže vyhrať všetky bitky, ale vojnu prehrá. Putinov sen o Ukrajine stál odjakživa na lži v tom, že Ukrajina nie je skutočný národ a že obyvatelia Charkova, Kyjeva a Ľvova túžia po tom, aby im vládla Moskva. To je úplná lož! Kyjev bol veľkou metropolou, keď ešte Moskva nebola ani len dedina.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ruský despota však opakoval túto lož, kým jej sám neuveril".

Elena Antalová

Elena Antalová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  553
  •  | 
  • Páči sa:  2 186x

Autorka mnohých, aj ocenených, rozhlas. hier a dramatizácií, poviedok a pásiem, tiež TV a film. projektov. Kedysi redaktorka kultúry. Bývalá členka Rozhlasovej rady. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu