Každá trampota má svoju medzu

Písmo: A- | A+

Najúspešnejšie zo všetkých úspešných reforiem po roku 1989 prebehla reforma v pôrodníctve: odvtedy súdružky a súdruhovia plodia výlučne dámy a pánov. (Peter Gregor).

Trampoty s detskými izbami existovali v minulosti, a existujú aj dnes. Každý, komu sa podarilo akýmsi spôsobom zadovážiť pre svoje deti detské izby, vyzerajú šťastne len naoko, lebo splácať ich, vrátane obvodných múrov, budú až do dospelosti potomkov. Taká je u nás, napriek "výbornému" výsledku v ostatnom referende, starostlivosť o rodinu. 

Takéto trampoty nemajú tí, ktorí si dostatočne nakradli, pretože nemusia nič splácať a kým ich pozatvárajú, budú si užívať čaro detských izieb najmä v bulvárnych denníkoch, Smotánkach a ženských časopisoch a o to predsa ide (aby vyzerali ako Beckhamovci a iní miliardárski manekýni)!

Ak nemajú trampoty, majú svoju medze (ak sa nebojíme napísať, nuž napíšme: sú obmedzení). Každý inteligent chápe, čo znamená, ak sa o niekom povie: "Tamten nemá detskú izbu!" Slovné spojenie "Mať detskú izbu" znamená byť dobre vychovaný, vedieť, čo je bontón, slušné správanie, skrátka, aspoň tušiť, čo sa patrí a čo nie. Nielen na báloch vyvolených, ale, napríklad, aj v parlamente. Nestačí bývať v palácoch, otŕčať najdrahšie šperky a nechať sa voziť šoférskou obsluhou. Mať detskú izbu znamená aj držať si "hovoridlo" na uzde, ak nemám povedať voľačo, ak už nie zmysluplné, tak aspoň ušiam, hoci aj poslanca, znesiteľné.

Z ktorej strany pralesa to včera do parlamentného paláca privialo nášho vždy módne oblečeného a vystrihaného mladého fešáckeho člena slovenskej vlády Janka P.? Nemal by sa radšej dohodnúť s produkciou Markízy a zavolať "von, na férovku" hraných ožranov z Hornej Dolnej? 

Skryť Zatvoriť reklamu