O teórii všetkého hovoril pán Einstein (dávnejšie): "Som všeobecne považovaný za akúsi skamenelinu, ktorá za dlhé roky už oslepla a ohluchla. Táto rola mi ani nepripadá nejaká nevkusná, keďže celkom dobre korešponduje s mojím temperamentom".
Rola o všetkých bizarných zvratoch v jeho živote bola pre mnohých neprístojná, hoci tentoraz výnimočne nebola o sexe, ani o revolúciách v komunikácii dvoch pohlaví (výlučne podľa géniov, ktorých neschválila Mesa 10) ale o predchádzajúcich revolúciách a zvláštnych kapitolách aj v ich životoch.
Imponovala mu technológia zázrakov v osobnom živote (sesternica), čo odmietam v pokračovaní vety dopĺňať podrobnosťami, lebo sa po nejakom čase s dotyčnou oženil. Navyše som aj na strane jeho prvej manželky, ktorá vraj celú teóriu relativity vymyslela.
Čo má teória relativity a odvrhnutá krásna a múdra Mileva, s ktorou mali aj spoločné deti, s pomarančovým mužom, ktorého často spomína /ne/obľúbený Slovák Samuel Marec?
Nuž chvála Bohu, všetko a nič.
Obaja majú pomarančové tváre, každý pre inú príčinu.
Muž pána Marca má tvár "napajcovanú", môj nočný návštevník má tvár vlastnú. Hľadí na mňa spopod bielych vlasov a jemne sa usmieva. Viacerí ho poznajú z množstva vedeckých televíznych špeciálov pre BBC-TV ale aj Discovery / Science Channel.
Jeden z najznámejších mužov všetkých tv kanálov odkedy existujú, hovorí všetko od newtonovskej revolúcie, od rozvoja teórie relativity a kvantovej teórie až po dnešnú teóriu strún, ale najmä fakt, ako môže táto teória odhaliť tajomstvá priestoru a času. Tým ma v priebehu uplynulej noci presvedčil, čím by sa mal dnes zaoberať svet.
Prečo?
Lebo je to najdôležitejšie. Samozrejme, oveľa dôležitejšie, ako všetky ľudské vojny, o ktorých nevieme aj vieme, a o ktorých takzvaný normálny človek vlastne ani vedieť nechce a v Historickej revue ich preskakuje, aj keď Vám sa to zdá zbabelé.
Einstein sa kedysi pýtal: "Mal Boh pri výbere stvorení kedysi na výber?" Odpoveď nedostal.
x x x
Bolo pol šiestej, keď sa môj návštevník pomarančovej pokožky č.2 rozhodol odísť, ale knihu Božská rovnica mi nechal.
MICHIO KAKU je profesorom teoretickej fyziky na City University of New York. Jeho práce sa zaraďujú medzi najoceňovanejšie odborné a populárno-náučné knihy súčasnosti. Novinka BOŽSKÁ ROVNICA je o hľadaní teórie všetkého. Poučíte sa o tom, čo sa stalo pred veľkým treskom, o existencii iných vesmírov a dimenzií, a vlastne v akej dimenzii žijeme. Vysvetlí, či sa dá cestovať v čase a či má existencia nášho vesmíru zmysel.
No keď som sa pred obedom zobudila a vypočula som si najnovšie správy zo Sumy, začala som hromžiť nielen na najznámejšieho pomarančové muža č.1, ktorého som raz sledovala vo chvíli atentátu. Desaťkrát som si to pustila.
Keď som ho na inom zhromaždení počula vyrozprávať rovnakú príhodu, mala celkom iný rozmer. Podľa nej bol pomarančový muž č.1 zaliaty krvou takmer od ucha po päty...A správal sa akoby práve ušiel z druhého ročníka učňovky cirkusovej školy.
Súčasný vedúci nad Sumou sa naisto správal prirodzene, ako to len on vie.
Vrahovia sa tvária vždy nevinne.