Slovenské traktory majú úspech aj v Austrálii. Čo je ich tajomstvo?

Predstavujeme Vám najefektívnejší lesný traktor vo svojej kategórii EQUUS 175N vyrábaný na Slovensku.

Slovenské traktory majú úspech aj v Austrálii. Čo je ich tajomstvo?
Lesný kolesový traktor EQUUS 175N UN vyrábaný na Slovensku spol. Sittrans s.r.o. (Zdroj: Sittrans s.r.o.)
Písmo: A- | A+

"Najďalej zájdeš keď nevieš kam kráčaš" je obľúbený citát Juraja Blahúta, ktorý sa rozhodol vyrobiť vlastný lesný traktor, svoju profesionalitu a bohaté skúsenosti vložil do vývoja nového lesného traktora. Založil spoločnosť Sittrans s.r.o., ktorá dnes vyrába v Banskej Štiavnici lesný traktor EQUUS 175N, známy ďaleko za hranicami Slovenskej republiky. Na začiatku bola myšlienka na výrobu lesných špeciálnych traktorov, ktorá vznikla po viac ako 12-ročnom prevádzkovaní servisu lesnej techniky. Bola to reakcia na odozvu požiadaviek zákazníkov, ktorí chceli lesný traktor s dlhou životnosťou, ľahkou servisovateľnosťou a s parametrami zrovnateľnými so svetovou špičkou. Dnes sú v spoločnosti Sittrans s.r.o. hrdí, že sa to v plnej miere podarilo a tým vznikol lesný kolesový špeciál EQUUS 175N.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Sittrans s.r.o. výrobca lesných kolesových traktorov EQUUS 175N
Sittrans s.r.o. výrobca lesných kolesových traktorov EQUUS 175N (zdroj: Sittrans s.r.o.)

Slovenské lesné traktory si obľúbili zákazníci v celom svete

Prvý prototyp lesného traktora EQUUS vznikol v roku 2014. V roku 2015 už spoločnosť Sittrans s.r.o. vyrábala pravidelne viac ako traktor mesačne, väčšinu prvých odberateľov tvorili slovenskí a českí klienti. Dnes sériovo vyrábame 4-5 traktorov mesačne, máme naplno rozbehnuté obchodné zastúpenia nielen po celej Európe, ale aj v iných krajinách sveta a 90% produkcie tak putuje do zahraničia. Množstvo vyrobených kusov a niekoľkoročné skúsenosti z prevádzky neustále poskytujú nové údaje a cenné informácie, na základe ktorých a tiež v súlade so svetovým pokrokom v tejto oblasti je lesný traktor neustále zdokonaľovaný a modernizovaný.

SkryťVypnúť reklamu
6 - kolesový lesný traktor EQUUS 175N 6WDC
6 - kolesový lesný traktor EQUUS 175N 6WDC (zdroj: Sittrans s.r.o.)

Spoločnosť Sittrans s.r.o. začínala so štyrmi zamestnancami a v súčasnosti už zamestnáva viac ako 50 pracovníkov z rôznych profesií. Technologický proces výroby udržuje najvyšší podiel svojich vlastných komponentov v stroji (rámy, kabína, navijak, radlica, štít, hydraulická ruka, klembank), čo umožňuje mať pod kontrolou nielen kvalitatívne parametre počas celého procesu výroby, ale aj pružne reagovať na nové požiadavky trhu, vyvíjať a implementovať vlastné inovatívne riešenia a v neposlednom rade udržať prijateľnú cenu výsledného produktu. Spoločnosť Sittrans s.r.o. vybudovala vlastné vývojové stredisko v Banskej Štiavnici, ktoré jej umožňuje promptne reagovať na požiadavky trhu a zákazníkov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
EQUUS 175N v úprave pre zákazníka v Austrálii s vrtnou plošinou
EQUUS 175N v úprave pre zákazníka v Austrálii s vrtnou plošinou (zdroj: Sittrans s.r.o.)

Lesný špeciál EQUUS 175N

EQUUS 175N je špeciálny lesný kolesový traktor primárne určený na približovanie a manipuláciu s drevom. Vďaka spojeniu robustnej a zároveň jednoduchej konštrukcie, použitiu najmodernejších komponentov, komfortného ergonomického interiéru, bohato presklenej, ale zároveň robustnej bezpečnostnej kabíny, inteligentného riadenia všetkých procesov, jednoduchej adaptácii pre prevádzku na pozemných komunikáciách a vysokej variability prídavných pracovných zariadení predstavuje moderný účinný stroj, ktorý zvláda náročnú prácu a pohyb pri ťažbe a spracovaní dreva v lesnom teréne či rýchly presun po cestách, a to všetko pri dodržaní výbornej spoľahlivosti a dlhej životnosti.  

SkryťVypnúť reklamu
Lesný kolesový traktor EQUUS 175N  BH
Lesný kolesový traktor EQUUS 175N BH (zdroj: Sittrans s.r.o.)

Efektívne motory šetria až 30% paliva

Traktor EQUUS 175N sa vyznačuje jednoduchou obsluhou a spĺňa aj najnáročnejšie súčasné kritériá klientov. Je vybavený najmodernejším hydrostatom s perfektne zvládnutým chladením. Tento vysokovýkonný lesný stroj umožňuje presun po cestných komunikáciách rýchlosťou 40 km/h do vzdialenosti viac ako 100 km. Najnižšie ťažisko v danej triede ho predurčuje na prácu v tých najnáročnejších terénoch.

SkryťVypnúť reklamu
Ovládanie v kabíne EQUUS 175N
Ovládanie v kabíne EQUUS 175N (zdroj: Sittrans s.r.o.)

Lesné traktory EQUUS medzi prvými začali používať najmodernejšie spaľovacie motory triedy STAGE V (TIER 4F), zvýšila sa efektivita transmisie a logiky celého traktora, čo umožnilo ušetriť 20 až 30 % paliva na 1 m3 vyťaženého dreva. Znamená to nielen úsporu paliva a zníženie emisií, ale aj dlhšiu životnosť, lepší pomer ceny a vykonanej práce. V neposlednom rade to prináša vyšší zisk na 1 m3 a teda najvyššiu pridanú hodnotu pre užívateľa.

Predná časť EQUUS175N
Predná časť EQUUS175N (zdroj: Sittrans s.r.o.)

Výrobný program EQUUS 175N

Spoločnosť Sittrans s.r.o. v súčasnej dobe ponúka vo svojom výrobnom programe viacero variánt lesného kolesového traktora EQUUS 175N. Výrobný program je orientovaný tak aby v plnej miere splnil požiadavky klientov pracujúcich v lesnom hospodárstve, ale umožniľ aj rôzne technické využitie konceptu lesného kolesového špeciálu. Traktory EQUUS dokážu manipulovať, píliť a prepravovať drevnú hmotu vo veľkých objemoch a v krátkych časových úsekoch.

SITTRANS s.r.o.

Okrajová 2794/11, 969 01 Banská Štiavnica
Prevádzka: Trate Mládeže 1, 969 01 Banská Štiavnica

tel: +421 905 608 936
info@equuseu.com
www.equuseu.com

EQUUS

EQUUS

Prémiový bloger
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  47x

Firemný blog výrobcu lesnej techniky. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu