Profesia

Na to, že je niečoho nedostatok prídete až vtedy, keď to začnete hľadať. Ja som sa o tom presvedčila pri hľadaní brigády. Najjednoduchšie ako si študent môže nájsť prácu je mať rodičov podnikateľov, inak sú nápomocné aj brigádnické portály, ktoré majú v týchto dňoch jedno spoločné, a to je vysoká pravdepodobnosť nájdených nulových výsledkov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ak máte šťastie ,nájdete si ako študent brigádu, ktorú ste aj vo svojej zadubenosti schopný vykonávať. O prestížnosti a významnosti brigádnických prác hovoria aj ich odborné názvy. Amerikanizmus stále zaslepuje väčšinu ľudí a my ho preto milujeme. Tak ako kvalifikovaný uchádzač môžete rátať s ponukou Office managera, Executive Depo manager, Entrance Engineer alebo Manager of sanitary Facility. Ak Vám už z veľa vraviaceho názvu nebude jasné, či ste vhodný kandidát alebo nie, je vhodné pozrieť si charakteristiku hľadaného pracovníka. Táto pasáž zvykne odrádzať 90% uchádzačov, najmä kvôli vzniknutým nezhodám medzi predstavami a náplňou práce, ktoré sú spôsobené len neskúsenosťou uchádzačov. Všetky firmy hľadajú jedného ambiciózneho proaktívneho človeka, ktorý sa so svojimi komunikačnými schopnosťami a príjemným vystupovaním skrýva niekde v jaskyni. S rozmanitosťou zamestnancov to netreba až tak preháňať, tak sa prosím ráčte vyformovať podľa šablóny! Netreba pochybovať, že tieto vlastnosti sú veľmi potrebné pri vykonávaní takých zodpovedných prác ako sú brigády, niekedy až priam nevyhnutné. Veď ako by to bolo, keby taký roznášač letákov nevedel príjemne vystupovať pred bránkami a usmievať sa na ich zúrivých psov. Vyžaduje sa vhadzovať letáky s takým nadšením, že až prerazia schránku , treba dbať na to ,že ľudia vždy strácajú veci a vhadzovať min. po desiatich, takisto aj hľadať nových zákazníkov, teda vhodenie aj do psej búdky nevyjde na zmar. O nevyhnutnosti týchto vlastností hovorí aj taká práca ako kancelársky asistent. Od každého asistenta sa predsa očakáva, že sa usmeje na každú olíznutú obálku cez upadnutý jazyk, taká zodpovednosť udržať svoj zadok celých 8 hodín na stoličke bez spadnutia a cíti sa príjemne, keď ho ovalí nejaký kancelársky fascikel. Jednou z ďalších nevyhnutností je pohovor. Budúci zamestnávateľ si obzerá uchádzačov, či netrpia navonok nejakými defektami ako štrbavý chrup či nadmierne tiky v očiach. Na pohovore sa odhaľujú vaše ďalšie vlastnosti vhodné pre prácu, keďže ste už dokázali prísť. Najčastejšie sa zisťuje miera kreativity a predstavivosti otázkami ako: „Čo očakávate od práci pri pokladni?“ alebo „Prečo ste sa rozhodli práve pre prácu s VZV?“. U úspešného kandidáta by mala byť predstavivosť na veľmi vysokej úrovni. Zisťuje sa aj, či uchádzač nemá poruchu vnímania textu a vytvárania si predstavy, či teda dokáže správne interpretovať, čo si prečítal na nete. Stávajú sa aj prípady, kedy účastník preukáže takú veľkú predstavivosť o práci pri pokladni a také veľké znalosti čítania novín na recepcií, že hlboko presiahol všetky požiadavky brigádnických prác a pohovorca sa ho nemá už na čo spýtať. V tom prípade sa posnaží vyzistiť iné vaše súvisiace kvality a v plnej profesionalite sa Vás opýta na počasie, alebo či Vám dlho trvala cesta.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pohovor by mal byť pre Vás prínosom, mal by Vám odovzdať aj niečo iné ako infarkt a skúsenosťou do života, ktorá sa prejaví naplno až, keď o týždeň dostanete odmietnutie s odôvodnením, že všetci kandidáti nadmiernu splnili osobité požiadavky a vybrali si iného človeka na základe sympatií.

Erika Farkašová

Erika Farkašová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

som študent FM UKak mate podobne úvahy ako ja, alebo sa chcete podelit o svoj nazor ,tak mi kludne napiste na mail Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu