Nie je MMS ako MMS

Svätý grál biznisu so zdravím MMS, alebo Master Mineral Solution (Majtrovský minerálny roztok) je skratka roztoku, ktorého otcom je Jim V. Humble.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (18)

Tento pán – geológ – sa raz v roku 1996 pri skúmaní zlata v Afrike rozhodol pomôcť tamojšiemu obyvateľstvu s problémom malárie.

Vyvinul preto prípravok, ktorý mal tento problém potlačiť. A ľudia uverili. Vždy sa nájde niekto. Psychológovia tomu vravia spoločenský zákon schválenia. Neskôr biznis. Mimochodom, pán Humble sa neskôr sám označil titulom „biskup“. Ak k tomu pridáme vyjadrenia typu „zle vám po užití MMS byť môže, ale väčšinou len 2 – 3 hodiny a potom ste v pohode“ a podobné, svedomie nám nedovolí konštatovať psychickú príčetnosť tohto „vedca“.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po celom svete by sme mohli nájsť mnoho internetových stránok, propagujúcich tento všeliek. Profitabilný artikel, a samozrejme, ponúkaný ľuďmi, ktorí sú na míle vzdialení lekárskemu odvetviu. Títo ľudia deklarujú s nezlomnou vierou ortodoxných kresťanov stopercentnú účinnosť MMS. MMS lieči rakovinu, MMS lieči tuberu, MMS lieči všetko svinstvo, čo sa objavilo na planéte za posledných 10 rokov.

MMS sem, MMS tam.

O čo sa vlastne jedná, prosím?

Je to jednoduché. Chemickú podstatu MMS tvorí – a teraz sa podržte – priemyselné bielidlo zmiešané s potravinárskou kyselinou. Odborne ide o presnú koncentráciu chloritanu sodného a 10% kyseliny citrónovej. Neviem ako vy, no ja by som si miesto lyžice Sava dala na chrípku radšej predpísať recept od lekára. Chlorid sa takisto používa aj na dezinfekciu bazénov kúpalísk. Nepočula som však o nikom, kto by vyliečil chlamýdie pitím vody z bazénu. Ako však vidíme, rečníctvo šarlatánskeho výmyselníka, podložené celosvetovým predajom jeho demagogickej knihy, vytvorilo reputáciu obdobnú kameňu mudrcov. Stačí pár kvapiek tejto „zmesky“ a ste zdraví! Keďže ľudské pokolenie má rado príťažlivé a jednoduché riešenia. cink! Máme kšeft padré!

SkryťVypnúť reklamu

Recept na blbosť

Babičky v južnej Afrike ale naozaj tými fackami na hlavu chceli od bolesti uľaviť! V starších dobách sme si púšťali žilou, dnes máme MMS. Internetové fóra sú pretkané pozitívnymi skúsenosťami ľudí. Mnohí z nich nám odprisahajú túto veľkolepú pravdu! Na proti tomu tu máme stále rozrastajúcu sa hŕstku protichodných názorov. Tak schválne. Americká Správa potravín a liečiv (FDA) vydala varovanie ohľadom MMS, v ktorom píše o výskyte nevoľnosti, dehydratácie, zvracaní a hnačkách z užívania preparátu, keďže sa v podstate jedná o bielidlo. Kanada a Austrália zakázali dovoz MMS. Úrad verejného zdravotníctva Malty zakázal MMS. Potravinárska agentúra Spojeného kráľovstva či ČR pred ním varuje. Libor Lukáč, Slovák a užívateľ MMS, musel kvôli užívaniu podstúpiť niekoľkonásobný výplach žalúdka. PharmDr. Blažena Cagáňová, PhD. riešila prípad ženy požívajúcej MMS, po čom sa jej objavili tráviace ťažkosti. Stačí? 28 ročný pacient užíval dlhodobo MMS až do zlyhania obličiek. 45 ročná žena užila MMS jednorázovo a dostala hnačku. Rodičia podali svojmu 8 mesačnému dieťaťu lyžicu MMS. Dieťa začalo opakovane vracať, čím sa dehydratovalo. A toto je len pár príkladov, dokonca zo Slovenska, vážení!

SkryťVypnúť reklamu

Chytrý liek?!

MMS vraj útočí len na patogénne mikroorganizmy. Okej, okej. Ale ako? Pretože sú kyslej podstaty. Vraj. Takže na trhu máme zázračnú vodičku selektívnej povahy? Gratulujme si! Práve sme sa stali nesmrteľnými! Dokonca liečime protichodné ochorenia – AIDS a reumu zároveň! Čo však na to Národné toxikologické informačné centrum v Bratislave? MMS je neregistrovaný, neschválený prípravok, ponúkaný ako výživový doplnok. To znamená, že okrem svedeckých výpovedí neexistuje žiaden výskum MMS! Účinky neboli nikdy NIKÝM oficiálne potvrdené! Princíp antibiotík je ten, že sa krvou dostávajú v dostatočnej koncentrácií do miesta pôsobenia. Platí toto aj o MMS? NIE! Antibiotiká musia byť netoxické pre makroorganizmus. Platí to aj o MMS? Čo myslíte?

SkryťVypnúť reklamu

Dôvera zbližuje

Internet, fóra, kolektívne udržiavanie povedomia, nedôvera v lekárstvo, odhováranie od liečby a vplyv pseudovied. Nálepka vedeckosti. Toto sú faktory zodpovedné za tak silnú dôveru voči MMS a obdobným prípravkom a placebu. Stoja nám však tieto „pravdy“ za to dať do stávky vlastný život? To už je zodpovednosť každého z nás...

Erika Holešová

Erika Holešová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niekedy vážna, niekedy bláznivá, ale stále nezávislá. Jedným slovom - žena. Zaujímam sa o všetko, čo nám život so sebou prináša. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu