Právnikovi dieťa neunesú

Právnik sa vlastne ani nerozvedie, pretože jeho ( v podstate ) exka, formálne navždy-manželka, si dvakrát rozmyslí, či sa s pánom doktorom pustí za pasy a dvakrát si to rozmyslí aj niektorý jeho kolega. Právnikova ( v podstate ) exka, formálne navždy-manželka, si dvakrát rozmyslí, či mu bude brániť v styku s dieťaťom, aj keby sa rozviedli; predsa len, právnik je právnik. Ale my, ostatná chudoba? Zostanú nám oči pre plač a nič viac.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

Právnikov tu dole, v našich mestách a už vôbec nie tam hore, v parlamente, vôbec ne..erie, že sa na Slovensku každodenne kradnú deti. Nezaujíma ich náprava tohto každodenne páchaného a každodenne predlžovaného zločinu – ich sa to nedotýka; nedotýka negatívne. Pretože sa na tom dobre nabalia, však páni doktori? Česť výnimkám, vrátane toho môjho. Ale celkovo, ten rozvodový a zverovací biznis vynáša veľmi slušne, hlavne, nech sa to naťahuje čím dlhšie. Všemocné lobby prípadne zametú pod koberec každú snahu o zlepšenie, každú rozumnú zmenu zákona – z čoho by páni právnici žili, keby ich zákony v konečnom dôsledku obmedzovali v príjmoch preto, že by minimalizovali trvanie procesov a možnosti porušenia zákonov?
Každý dobre vie, že dobrý, fungujúci zákon sa dá postaviť len zdola, len ľuďmi, ktorí s jeho nefunkčnosťou, so zneužitím právnických kľučiek majú svoje skúsenosti. Väčšinou to sú ľudia ako ja, chudáci, ktorí chodia každý deň do roboty, zarábajú tak-tak, aby prežili, platia účty, alimenty, na iné neostáva. Neostáva ani čas, ani sila, ani možnosti – lebo niet s kým; niet toho, kto by to pretlačil u tých tam hore. Návrhy rovno do šuflíka.
Stovky a tisíce detí ročne, ktoré ich slávne matky ( väčšinou matky ) odvlečú za milencami, za kamarátkami ( z mokrej štvrte ), do azylákov, za rodičmi a bez toho, aby mali objektívny dôvod. Stovky a tisíce detí ročne, ktorým ich matky nepovedia ani mäkké „f“, zbalia ich a poďho preč! Stovky a ticíce detí ročne, ktoré nemôžu vidieť svojich otcov, dovtedy normálnych chlapov, otcov ( áno, mnohí majú chyby, robia chyby a mýlia sa – ako keby ženy boli neomylné a ideálne! ), bez toho, aby im niekto niečo vysvetľoval, bránil ich, zastal sa ich. Prečo nemôžem vidieť ocina? Lebo medveď! Neuvidíš ho, až kým, len keď ... ! Koľko takých minirozhovorov – brechotov asi prebehne na Slovensku každý deň?
Čo bráni našim právnikom, aby urobili zákon proti únosom detí vlastným rodičom, vrámci Slovenska i mimo neho? Čo im bráni zaviesť presné pravidlá, presné pokuty, presné lehoty v takých prípadoch? Čo im bráni zaplátať terajšie deravé zákony, ktoré používajú výrazy ako „súd môže“ a podobne? Čo bráni zostaviť taký zákon ako presný súhrn „ak-tak“, so zahrnutím všetkých situácií a adekvátnych, okamžitých odpovedí na ne? Nebráni im nič, iba ... iba peniaze; peniaze, ktoré sa v tom točia. Načo by im bol zákon, ktorý by znemožňoval únosy detí, nariaďoval okamžitú striedavku, trestal akékoľvek priestupky mastnými pokutami, nútil by rodičov do dohody, potláčal zneužívané možnosti odvolaní, dal rodičov do laty? No povedzte, načo by im bol taký zákon, ktorý by ich takto obmedzoval v príjmoch?
Ale nám ostatným, nám chudobným a malým, nám by sa hodil, nie?! A čo nám, kašľať na nás, ale tým deťom by sa hodil! Koľkým deťom by sme mohli doslova zachrániť celý život, akú-takú rodinu, otca, lepšiu budúcnosť?! Koľko detí by nemuselo vyrásť bez otca, bez jeho starostlivosti a lásky?! Koľko detí by sa s otcom nemuselo znovu zoznamovať vo veku po dvadsiatke, keď oprchá manipulácia, keď dorastie vlastná sloboda a vlastný názor, keď zosilnejú a osamostatnejú natoľko, aby sa zbavili klamstiev a očierňovania, ktoré na nich dovtedy kydali vlastné matky?! Koľko zlomených otcov, rodičov by sa dalo zachrániť pre ich deti, pre nás všetkých, spoločnosť, svet, prácu, život len tým, že im neuprieme ich základnú ľudské právo – byť s vlastnými milovanými deťmi?!
Nič z toho však právnikov nezujíma. Nič z toho nezujíma ani politikov, lebo to sú samí právnici. Radšej sa budú hádať a oblbovať národ kauzami, potichu si uštipovať, kde a čo sa dá a my, chudoba, nech sa trápime, nie?

Erik Bogdan

Erik Bogdan

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

snažím sa bojovať za spravodlivosť a ostať človekom Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu