Aktuálna situácia

Písmo: A- | A+

V poslednom čase sa toho v našej malej krajine udialo mnoho dobrého. Nie lenže prezidentské voľby vyhral pán Kiska, k čomu mu touto cestou gratulujem, ale naše tenistky žnejú jeden úspech za druhým. Dominika sa dostala do ,,top ten", Jana Čepelová porazila Serenu Williamsovú a tak prerušila jej sériu víťazstiev. Šport síce veľmi nesledujem, ale vždy ma poteší ak niekto kto háji naše farby ukáže svetu kde je to malé a zaostalé Slovensko. Serena si už určite pozrela na Google earth kde to teda sme, len dúfam, že nepoužila street view v našom hlavnom meste. Vráťme sa späť k téme, zaostalé nie ekonomicky, ale uvažovaním jeho obyvateľov. Patrí nám jedno z najkrajších území v Európe a predsa nás nepoznajú. Môžu u nás vidieť Tatry, jaskyne, jedna je dokonca svetový unikát, mnoho hradov a zámkov, vína svetovej kvality a ďalšie zaujímavosti.

 

Prečo Slovensko nepoznajú za oceánom? Prečo u nás netrávia dovolenku Španieli, Taliani alebo Francúzi? PRETOŽE SME SLOVÁCI! Miesto toho, aby sme budovali niečo načo by sme mohli byť hrdí, sme hrdí na to, čo sme nikdy neboli!
Jeden z mnoho príkladov: cez národné parky chceme stavať diaľnicu (pokračovanie R1 do Ružomberka), vraj šetrnou metódou ako Rakúšania. Nič čo funguje v Rakúsku s veľkou pravdepodobnosťou na Slovensku nebude, to všetci dobre vieme a to som optimista.
Minulý rok som mal možnosť stráviť pár dní vo Wellness hoteli Grand**** Jasná a určite by sa mi pohodlnejšie cestovalo do Jasnej ak by bola R1 spojená s D1, ale nie za každú cenu.
Pobyt bol vynikajúci a môžem ho len odporučiť. Podľa môjho názoru aj iné podobné zariadenia by mali dosahovať aspoň takúto úroveň a kvalitu personálu.
Ak máme niečo dosiahnuť v Európe a vo svete, musíme sa naučiť slúžiť! Slúžiť hosťovi, ktorého zlatá kreditka čaká na to, kým ju môže vďaka bezdrôtovej technológie priložiť k platobnému terminálu.
Bohužiaľ na Slovensku väčšina ľudí a hlavne mladých pracovať nechce. Vyrastá u nás generácia mladých ľudí, ktorá vďaka nášmu ,,skvelému"  vzdelávaciemu systému nemá žiadne pracovné návyky a žiadnu motiváciu pracovať. Školy kde sa budúci čašníci a servírky učia remeslu opúšťa neskutočné množstvo mladých ľudí. Nájsť kvalitného človeka je ako boj s veternými mlynmi. Pokiaľ sa Vám to podarí, tak aj vďaka opatreniam našej terajšej vlády ho nemôžete zaplatiť ani zďaleka tak, ako keď odíde pár kilometrov západnejšie.
Svoju časť viny tu nesieme všetci, keby sme boli naozaj takí patrioti akými sa väčšina Slovákov prezentuje, tak by sme nemali vyše polovicu potravín v našich obchodoch a reštauráciách zo zahraničia. Stačilo by občas otočiť výrobok a pozrieť kde bol vyrobený!
Možno je to pozostatok z éry komunizmu, neviem, nezažil som ho, ale miesto toho aby sme sa od úspešných učili a podporovali ich, závidíme im. Nechápeme jednoduchú matematiku! Ak bude mať sused viac, budem mať viac aj ja! A bohužiaľ platí to aj opačne.
Živnostníci a podnikatelia nie sú úžerníci a vykorisťovatelia, teda aspoň väčšina z nich nie. Sú to takí istý ľudia ako Vy alebo ja, až na to, že riskovali svoj majetok, blaho rodiny, dali bokom svoju pohodlnosť a odvážili sa urobiť niečo sami. Nedostanú každý mesiac na účet svoju výplatu z ktorej musia vyžiť do budúceho mesiaca. Niekedy sa im darí lepšie, inokedy horšie. Preto im nazáviďme, za ich úspechom sú noci bez pokojného spánku, rodiny, priateľov a oddychu. To čo vidíme dnes je už len čerešničkou na torte. Verte mi, že s mnohými by ste sa vymeniť nechceli.
Začnime uvažovať trocha inak a tvrdo pracovať na sebe a pre svoje Slovensko! My mladí sa musíme učiť sami, nikto nám dnes nepomôže. Tak netrávme dlhé hodiny nad autormi diel, ktoré sú síce skvelé oddychové čítanie, ale nie ako dôležitá časť maturity. Učme sa jazyky, manažment, etiketu a iné predmety, ktoré nám v budúcnosti pomôžu.

Pretože to, že viete do dnes od recitovať Mor ho, je síce pekné, ale tým ani sebe a ani Slovensku nepomôžete!

 

 

Skryť Zatvoriť reklamu