To snáď ani nie je možné!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

To snáď ani nie je možné!

 

Len pred niekoľkými dňami vďaka motorke vyhasol mladý život dievčaťa a už tu máme ďalšie dve obete na motorke, ktoré neprežili zrážku s nákladným autom. Je to niečo strašné. Koľko musí byť obetí, aby si ľudia uvedomili, že život má veľkú cenu?

Presne, ako podotkli niektorí z vás“ bezohľadnosť vodičov u nas na Slovensku nemá hranice. Akoby vodiči nepoznali dopravné predpisy, alebo je to tým, že za spôsobenie havárie s následkom smrti dostávajú nízke tresty. Videla som už niekoľko takých nehôd a len pár z nich sa stali mimo prechodu pre chodcov. Stávajú sa aj také nehody, kde na prechode vám slušný vodič zastaví, aby ste bezpečne prešli na druhú stranu, ale v zapätí doň zozadu narazí vodič a ešte sa rozčuľuje, že on nie je na vine, alebo ho jednoducho obehne a vy nič netušiaci a spokojný, že sú ešte slušní vodiči skončíte pod kolesami netrpezlivého vodiča. O nedodržiavaní rýchlosti ani nevravím, každý si myslí, že jemu sa nemôže stať, že spôsobí nehodu, alebo ublíži iným ľuďom. Značky , akoby na vozovkách ani neboli, a mnohí si ich ani nevšímajú.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tiež záleží na tom, kto nehodu spôsobí. Ak je to  obyčajný človek dostane patričný trest a vezmú mu na niekoľko rokov vodičský preukaz, ak je to však vysokopostavená osoba a nedajbože s imunitou, tak sa mu nič nestane. Nemala by zákony platiť na každého rovnakým metrom, bez ohľadu imunity a peňazí?

Prečo si každý vodič, ktorý spôsobí neúmyselné usmrtenie myslí, že vyrovnaním peňažného príspevku nahradí rodinám stratenú osobu?

Nie je nič horšie, ak si vodič sadne za volant s vedomím, že požil alkoholický nápoj. A tu si myslím, že tresty by mali byť niekoľkonásobne prísnejšie. Veď takmer každá havária je spôsobená práve alkoholom. Bez ohľadu na to, či je to poslanec s imunitou, alebo obyčajný robotník, ktorý pri riadení dopravného prostriedku (akéhokoľvek) riadi pod vplyvom alkoholu by som vzala vodičský preukaz a dala mu najvyšší trest. Podľa mňa, to už nie je neúmyselné ublíženie s následkom usmrtenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Asi by sa na cestách mala kontrola objavovať častejšie a nie, len pred sviatkami, alebo, ked frčí jastrab.

Taktiež by mali dostávať pokuty aj nevodiči, alebo by mali chodievať na školenie a učiť sa prechádzať cez cesty a spoznávať semafory, pretože niektorí nemajú poňatia ani čo to je.

Nedisciplinovaní a bezohľadní vodiči nie sú jediní, ktorí takéto nehody zapríčinia. Sme to aj my nevodiči a mnohokrát aj detí.

Niečo sa s tým musí ale robiť a mali by sme každý začať sami u seba, uvedomiť si, že par minút meškania nám zachráni často celý život.

Nepotrebujeme sa dostať na prvé miesta v štatistikách.

 

Skryť Vypnúť reklamu

 

Etela Kováčová

Etela Kováčová

Bloger 
  • Počet článkov:  209
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Už v detstve som rada čítavala knihy, čo ma inšpirovalo a sama som si začala tvoriť vlastnú tvorbu.Som človek, ktorý miluje hudbu kdekoľvek a kedykoľvek,pretože vystihuje náladu v dannej chvíli. Zoznam autorových rubrík:  pribehyzvieratkámyšlienkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu