Čakanie na mesiáša

Aj keď Fico prehral prezidentské voľby, stále takmer neobmedzene vládne Slovensku. Kopec obyvateľov Slovenska vidí, ako strašne jeho vláda ničí túto krajinu. Je to nekompetentnosť, korupcia, rodinkárstvo a podobne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Ľuďom je jasné, že ho treba vymeniť, že treba zostaviť pravicovú (alebo aspoň kompetentnú a stredovo orientovanú) vládu, ktorá začne zasa niečo aj robiť. Ale kto sa postaví na jej čelo? Kto má byť tým lídrom pravice? Kto sa postaví na čelo národa Slovenského, tak ako sa Mojžíš postavil na čelo národa Židovského a vyviedol ho z otroctva do zeme zasľúbenej? Jedine mesiáš. Muž (alebo žena) nadaný/á obrovským intelektom, nezlomiteľným charakterom, politickými skúsenosťami, ale pritom neopozeraná tvár, prinášajúci nové myšlienky, schopný zjednotiť hádajúce sa politické strany. No ale kto to bude? Sulík je arogantný, Bugár je Maďar a je v politike moc dlho, Lipšic je nezaujímavý, Frešo nevie udržať ani vlastnú stranu a celé KDH ani nehovorím.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Chvíľu sa zdalo, že nám spadol hotový z neba. Mladý, ambiciózny, neopozeraný, hlásajúci zaujímavé myšlienky. Že by bol Procházka tým mesiášom? Ešte donedávna to tak vyzeralo. Ale už to nie je pravda. Chvíľu zažiaril ako supernova, ale už aj vyhasína. No ale kto to teda bude? Čo si počne Slovensko bez mesiáša?

Mám krutú správu: mesiáš nepríde. Nepríde nikto, kto by len tak bez zaváhania bol schopný poraziť Fica a pritom by spĺňal naše obrovské nároky. Prečo? Lebo politik nemá a nemôže byť superstar. Politik je stále len človek. A ako človek bude mať svoje chyby, vždy nejaké, len treba rozlišovať medzi tými, ktoré sa dajú odpustiť a tými, ktoré nie. A dokonca chceme, aby mal politik aj svoje názory. Ale buď je to kresťan alebo ateista (myslené liberál), buď bude proamerický alebo viac orientovený na Brusel, buď bude protrhovo alebo viac prosociálne orientovený. Nech si myslí čo chce, vždy sa nájde skupina ľudí, ktorej názory budú iné.

SkryťVypnúť reklamu

Riešenie je len jedno: nečakať na mesiáša. Dokonalí ľudia alebo dokonalí politici neexistujú. Ak chceme niečo urobiť so Slovenskom, musíme voliť len z toho, čo máme. Úloha politika je zastupovať záujmy obyvateľstva. Tak si treba vybrať toho, kto je schopný dobre a v záujme čo najväčšieho obyvateľstva rozhodovať, nie hľadať superstar. Navyše, pri súčasnom volebnom systéme je Slovensko odsúdené na to, aby malo veľký počet strán. A ešte jeden tip. Nadávanie pri pive nič nerieši. Demokracia je závislá na aktívnych občanoch.

Radovan Eugel

Radovan Eugel

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Podporujem Novú väčšinu Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu