Ako a prečo sa z novinára stal bloger

Nikdy by som si nebol pomyslel, že raz budem blogerom. Prakticky celý profesonálny žovot som bol novinár. TV NOVA, STV, Z1 TV a TV SME to boli moje pracovné "štácie". A vo všetkých som mal to, čo som považoval za najdôležitejšie - možnosť slobodne vyjadrovať svoj postoj k tomu, čo sa v tejto krajine deje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (37)

Tak to bolo aj na tej poslednej "štácii", v redakcii SME-čka. Veľa krát som mal iný názor ako šéfredaktor, ale nikdy sa nestalo, že by mi môj pohľad bránil prostredníctvom vedeoreportáží ponúkať verejnosti. Píšem to preto, že v našich končinách to nie je samozrejmé...Matúš ďakujem. Prečo som sa stal teda blogerom, prečo som opustil prácu, ktorú som mal rád a "vstúpil" do politiky? Dôvod je jednoduchý. Mal som pocit, že treba urobiť aj niečo viac, ako len o neprávostiach písať. Dospel som k rozhodnutiu, že sa pokúsim dostať do inštitúcie, ktorá život na Slovensku ovplyvňuje podstatnou mierou - do NRSR. A keďže som nikdy nechcel byť "straníkom" Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti boli pre mňa priam ideálnou platformou. Dnes ani netuším, ako dopadnú voľby. Neviem, či budeme úspešní alebo nie. Sme v hroznej nevýhode oproti "zabehaným" stranám. Nemáme peniaze, nemáme dosť času pripraviť volebnú kampaň. Máme však jedno, čo týmto stranám chýba - čistý štít a kandidátku zaplnenú mnohými výnimočnými ľuďmi, ktorí sa presadili vo svojich profesiách a po celý život si zachovali morálnu integritu. Povedané po slovensky - nenechali sa kúpiť. A to nie je málo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kandidujem ako nezávislý na kandidátke OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný spostojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to,či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde.

Eugen Korda


Eugen Korda

Eugen Korda

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek, ktorého zaujíma osud tejto krajiny. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu