Odkaz pre starostu

Byť starostom znamená „starať sa“ o to, čo mi ľudia zverili na starosť a nie sústavne im prízvukovať, že som primátor, teda prím – prvý a najdôležitejší občan nášho mesta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Stránka, ktorá je dnes verejnou súčasťou webového profilu MÚ takmer všetkých miest na Slovensku a mnohých väčších, či menších obcí. Odkaz pre starostu. Len dúfam, že sa naši páni primátori, či primátorky neurazia, ak ich kto si familiárne osloví – starosta -. Ktohovie, či si vôbec uvedomujú, že titul starosta je omnoho dôveryhodnejší, ako primátor/ka. Byť starostom znamená „starať sa“ o to, čo mi ľudia zverili na starosť a nie sústavne im prízvukovať, že som primátor, teda prím – (o primátoch rozprávať nechcem), prvý a najdôležitejší občan nášho mesta.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Táto webová stránku MÚ mi v mnohom pripomína časy môjho detstva, keď som kedysi vyrastala na dedine. Slovné spojenie – odkážte (mužovi, vašej žene, učiteľke, decku), že ... Odkážte, aby ... Už vtedy mi akosi nedochádzalo, že prečo si ľudia navzájom odkazujú niečom po niekom, miesto toho, aby prišli sami za dotyčnou osobou a si to povedali priamo. To boli moje myšlienky ako 8 ročného dieťaťa, ktoré žilo bez možnosti povedať, prečo to tak je. Aj tak by tento názor prepadol do neznáma. Takmer po polstoročí ma tieto myšlienky znovu zahlcujú a pýtam sa, prečo to musím odkazovať takto zložito, prečo nemôžem na ten MÚ prísť a jednoducho to s niekým prebrať. Ak si niekto myslí, že z našich MÚ by sa stalo korzo, tak nech teda odobria písomnú formu. Ale chcem mať istotu, že môj podnet, názor či žiadosť, ktosi prečíta a nejak mi odpovie. Lebo prostredníctvom webovej stránky nášho MÚ na moje podnety jednoducho kašle. A propó ... Asi nie MÚ, je to skôr administrátor, ktorý rozhoduje o tom, čo sa zverejní, alebo nie. A keďže moje podnety bývajú dosť „pichľavé“ a mohli by prilákať k vyjadreniu názoru aj iných, tak sa ich radšej rozhodne neuverejniť.

SkryťVypnúť reklamu

A tak sa nikdy nedozviem, čo sa dialo v piatok večer o 18,30 v priestoroch „uspanej MŠ“ v blízkosti nášho domu, prečo práve v tom čase a potme niekto legálne vošiel do jej priestorov a pobudol tam cca 15 minút. Úplne po tme, iba za svetiel reflektorov auta. Pritom ide o objekt, ktorý je už od roku 2012 „uspaný, zazimovaný“, bez elektriny, vody, či plynu. Nebol vietor, prudký dážď, či iná prírodná pohroma. Iba ... už bolo po voľbách a tak si to my, či naši susedia vysvetľujeme svojsky. Niekto si bol prezrieť dané priestory a utvrdiť sa, že sú, či budú jeho. Možno pravdu nemám, je to síce konšpiračná teória, ale MÚ mi ju mal prinajmenšom vysvetliť, vyvrátiť. Odkaz pre starostu!!! Na môj podnet – Odkaz pre starostu – iba dva komentáre. Odkaz sa nezverejnil a od mesta ani „rťmbz“. Vysvetlenie: bolo už po voľbách.

SkryťVypnúť reklamu

Zvyčajne pán administrátor zverejňuje podnety, ktoré v podstate sú niekoľkoročnou záťažou mesta. Keďže post primátorky je u nás od roku 2010 nemenný, čudujem sa, že našu pani primátorku ľudia zaťažujú odkazmi, že v našom meste sú naozaj NAJ, Naj(horšie) chodníky v rámci celej hornej Nitry. Jednak to nie je záležitosť posledných 6 mesiacov, tento stav je naozaj stav trvalý a trvá cca dobrých 20 rokov. Takže, naša pani primátorka, o danom stave je podrobne informované. Títo ľudia, ktorí sa urputne domáhajú zmeny, teda opráv, (vrátane mňa) zrejme akoby zabudli, že pani primátorka nemá kedy riešiť stav zdevastovaných chodníkov, že ona nežije problémami ľudí nášho mesta, ale problémami celého Slovenska. Až takáto je ona dobrá duša. Čo vlastne od nej chceme?

SkryťVypnúť reklamu

Len tak mimochodom: chodník v blízkosti Doma dôchodcov je tak rozkúskovaný, že obyvatelia tohto zariadenia už odmietajú chodiť v lete – preprava invalidným vozíkom von zo zariadenia. A to ide o zariadenia mesta. Každý správny podnikateľ, či len majiteľ, nehnuteľnosti si dá toľko námahy, aby cesta k nemu bola pre ľudí príjemná, prístupná, bez bariér a hlavne bezpečná. Bohužiaľ, mesto ako majiteľ, resp. správca (tvrdím, že majiteľ) na to zvysoka kašle. A pani primátorka tam priebežne chodí už celých 8 rokov. Zrejme to nikdy nevyskúšala prejsť invalidným vozíkom.

Odkaz pre starostu? Dovolím si tvrdiť, že v malých mestách, obciach, starosta či primátora pozná svoje lokality ako vlastnú dlaň. Nech sa čosi udeje kdekoľvek v rámci jeho „rajónu“, dozvie sa to ako prvý a potom je to on, ktorý oznamuje, vysvetľuje občanom mesta, obce. Tam odkaz pre starostu netreba. A čo nevie, vykričia mu ľudia večer v krčme, alebo rovno doma pod oknami. Hotovo! Akékoľvek náklady na zriadenie webovej stránky, jej administratívu a prevádzku sú zbytočné.

A tam, kde primátor rieši celý rad iných problémov, vrátane takých, čo naozaj nemusia byť pre občanov mesta prioritou, chápe ho administrátor tejto webovej stránky. Predsa nebudeme človeka na tak vysokom poste zaťažovať našimi „drobnými“ problémami. Načo? Takže: Odkazujem starostovi – webovému portálu – aby zvážil opodstatnenosť existencie tejto stránky, alebo aby sa aspoň zamyslel nad jej významom.

Eva Fulajtárová

Eva Fulajtárová

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj som filantrop, sociálne orientovaná a nadovšetko si cením možnosť slobodne sa rozhodnúť ... Vždy som stála a budem stáť na strane slabších. Ubližovať deťom starým ľuďom a zvieratám je niečo, čo nejde ospravedlniť, odpustiť. Zoznam autorových rubrík:  Vše, čo sa ma bytostne dotýka... ŠŤASTIE SI TYMedziľudské vzťahyZneužité VianoceVerejnéMoje

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu